Sinä et mahda yhtään mitään

Ne tulevat sieltä ryminällä. Vuonna 2020 suljetaan ns. perinteisiä huoltoasemia. Latauspisteet ovat aivan muualla.

http://www.tuulilasi.fi/uutiset/vw-aikoo-pistaa-teslan-ahtaalle-500-km-mahdollista
795
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Muista nuo yltiöoptimistiset juttusi sitten 20-30 vuoden päästä kun sähköautoja myydään Suomessa ensimmäisen kerran yli 10kpl vuodessa.

Äänestä
  • Muista tuo juttusi kolmen vuoden päästä.

    Äänestä

  • Hahhah.+Patteripetterilla+on+edessänsä+tie+syviä+pettymyksiä.+Noo,+kuuluu+ikään.+15+vuotiaana+sitä+luulee+tietävänsä+kaiken+kaikesta+ja+mielipiteetkin+on+vankat.+Vaikka+2020+jo+myytäisiis+puolet+uusista+autoista+(dream+on)+patteriautoina+ja+2026+myytäisiin+pelkästään+patteriautoja+(dream+on),+niin+Suomen+autokanta+kun+keski-iältään+yli+kymmenvuotiasta,+joten+vielä+2030+olisi+puolet+autokannasta+perinteistä+mallia.+Ja+kun+se+todellisuus+on+pikemminkin,+että+2020+hyvä+jos+kaksinumeroiseen+%-osuuteen+päästään....+2030+voi+jo+tilanne+olla+erilainen,+mutta+senkin+jälkeen+menee+vielä+vuosikymmen+ennen+kuin+on+käyttöautot+päivitetty+ja+harrastepeleillehän+varmaan+menee+bensaa+++varaosia+vielä+vuosikymmenet+tuonkin+jälkeen+-+toki+huoltoasemaverkko+tällöin+jo+hiipuu.BTW,+samalla+voisin+kuitata+patteriautojen+pikalatauspisteistä.+Ei+niitäkään+vielä+kovin+usein+eteen+osu+....+eikä+vuoteen+2020+mennessä+tätä+puutetta+keritä+paikkaamaan+niin,+että+patteriautolla+voisi+lähteä+käymään+Lapissa+ilman+HUOLELLISTA+etukäteissuunnittelua.+Kuten+sitä,+että+teipataan+hinausauton+puhelinnumero+kojelautaan+;-D

    Äänestä

  • patteri_hinauksessa kirjoitti:

    Hahhah.+Patteripetterilla+on+edessänsä+tie+syviä+pettymyksiä.+Noo,+kuuluu+ikään.+15+vuotiaana+sitä+luulee+tietävänsä+kaiken+kaikesta+ja+mielipiteetkin+on+vankat.+Vaikka+2020+jo+myytäisiis+puolet+uusista+autoista+(dream+on)+patteriautoina+ja+2026+myytäisiin+pelkästään+patteriautoja+(dream+on),+niin+Suomen+autokanta+kun+keski-iältään+yli+kymmenvuotiasta,+joten+vielä+2030+olisi+puolet+autokannasta+perinteistä+mallia.+Ja+kun+se+todellisuus+on+pikemminkin,+että+2020+hyvä+jos+kaksinumeroiseen+%-osuuteen+päästään....+2030+voi+jo+tilanne+olla+erilainen,+mutta+senkin+jälkeen+menee+vielä+vuosikymmen+ennen+kuin+on+käyttöautot+päivitetty+ja+harrastepeleillehän+varmaan+menee+bensaa+++varaosia+vielä+vuosikymmenet+tuonkin+jälkeen+-+toki+huoltoasemaverkko+tällöin+jo+hiipuu.BTW,+samalla+voisin+kuitata+patteriautojen+pikalatauspisteistä.+Ei+niitäkään+vielä+kovin+usein+eteen+osu+....+eikä+vuoteen+2020+mennessä+tätä+puutetta+keritä+paikkaamaan+niin,+että+patteriautolla+voisi+lähteä+käymään+Lapissa+ilman+HUOLELLISTA+etukäteissuunnittelua.+Kuten+sitä,+että+teipataan+hinausauton+puhelinnumero+kojelautaan+;-D

    Ilmeisesti kirjoittaja tarkoitti, että kolmen vuoden päästä myydään enemmän autoja kuin nuo 10 kpl. Sinä vastasit johonkin muuhun.

    Sivun linkeistä ja sivun alaosasta löytyvät pikalatauspisteet:

    https://www.abcasemat.fi/fi/abc/polttoaineet/sahkoauton-pikalataus

    .

    Äänestä

Vai aikoo vw laittaa teslan ahtaalle, olihan niillä Priuksen tappajakin tekeillä, kova on uho natseilla.

Äänestä

Mersun dieseleiden myynti on romahtanut ja sen vuoksi Mersu tiedottaa joka päivä uuista sähköisistä innovatioistaa. Euroopan taksit eivät osta enää Mersun dieseleitä niin sen on pakkosuunnata sähköiseen liikenteeseen. Samoion Vw:n on päästökandaalin jälkeen esitettävä ympäristöystävällistä. Nämä tekijät kiihdyttävät sähköautojen yleistymmistä. Hyndain markkinoille tulevalle kolmikolle on myös löydettävä kilpailijat.

Tämä siheutta se, että markkinoille vyöryy sähkö- ja hybridiautoja runsaasti.

Äänestä
  • Tänään tuli taas uusin Mersun tiedote.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nevaintulevat kirjoitti:

Ne tulevat sieltä ryminällä. Vuonna 2020 suljetaan ns. perinteisiä huoltoasemia. Latauspisteet ovat aivan muualla.

http://www.tuulilasi.fi/uutiset/vw-aikoo-pistaa-teslan-ahtaalle-500-km-mahdollista

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu