"Jyritämänteki
19.8.2016 12:05
yurki1000js kirjoitti:
LOPUNAJAN MERKKI
Homous ja siihen liittyvät lieveilmiöt lisääntyvät. Kaikki on ennustettu.
https://www.google.fi/search?q=pride parade&biw=1181&bih=867&source=lnms&tbm=isch&sa
Näytä lisää
Ei Juuri näin, elämme kuin Sodomassa jonka Jumala hävitti, ja jota DrHouse rakasti.
Vai miten on Dr, oliko Sodoman ja Gomorran hävittäminen hyvä vai huono asia? Hehe."
Niinpä. Tässä näemme taas kerran kretuilun sairauden. Kretardin mielestä on ihan okei suorittaa kansanmurha, kunhan tekee sen ihmisille joista ei niin tykkää. Tällainen ajatteluhan oli tyypillistä kreationismia aktiivisesti harjoittaneille natseille.
Tällaista on ilmeisesti se jyrin itsensä mainostama "kretumoraali". Hengiltä vaan kaikki jotka ei miellytä. "kretumoraali" onkin ISIS järjestön kalifaatissa valloillaan. Haluammeko todella että kretardien sairaat himot pääsevät valloilleen suomessakin?
19.8.2016 12:05
yurki1000js kirjoitti:
LOPUNAJAN MERKKI
Homous ja siihen liittyvät lieveilmiöt lisääntyvät. Kaikki on ennustettu.
https://www.google.fi/search?q=pride parade&biw=1181&bih=867&source=lnms&tbm=isch&sa
Näytä lisää
Ei Juuri näin, elämme kuin Sodomassa jonka Jumala hävitti, ja jota DrHouse rakasti.
Vai miten on Dr, oliko Sodoman ja Gomorran hävittäminen hyvä vai huono asia? Hehe."
Niinpä. Tässä näemme taas kerran kretuilun sairauden. Kretardin mielestä on ihan okei suorittaa kansanmurha, kunhan tekee sen ihmisille joista ei niin tykkää. Tällainen ajatteluhan oli tyypillistä kreationismia aktiivisesti harjoittaneille natseille.
Tällaista on ilmeisesti se jyrin itsensä mainostama "kretumoraali". Hengiltä vaan kaikki jotka ei miellytä. "kretumoraali" onkin ISIS järjestön kalifaatissa valloillaan. Haluammeko todella että kretardien sairaat himot pääsevät valloilleen suomessakin?
Vastaukset 11
Vanhimmat
Jer.49:18. Biblia. Niinkuin Sodoma ja Gomoro lähikyläinsä kanssa kukistetut ovat, sanoo Herra, niin ettei kenkään siellä asu, eikä joku ihminen siellä olla taida.
DR. Mikset pillitä SUORAAN uskomallesi evoluutiolle?
Miksi evoluutiolle pitäisi pillittää kreationistien, kuten Jyrbän ja sinun moraalittomuudesta tai epärehellisyydestä?
Onhan siinä tietenkin se ero että evoluutio on olemassa ja todellinen toisin kuin sinun taikauskosi mukainen luominen, joka on pelkkää mielikuvituksen tuotetta ja johon vain idiootit ja herkkäuskoiset hölmöt kuten sinä uskovat.
Miksi Jyrki valehtelet?
Missä arkeologiset ja historialliset todisteet juutalaisten orjuudesta Egyptissä ja Exoduksesta?
No tulihan se sieltä, Dr tykkää homoista.
Niin, sinähän haluaisit tappaa kaikki homot. Sairas murhamasturbaattori kun olet...
Tuhansia vuosia kaikissa kansoissa homot ovat päässeet hengestään ihan Lain kirjaimen mukaan joten herää kysymys että ovatko nuo lait olleet koko ajan väärässä, vai voisikohan asia olla niinpäin että juuri nyt, Raamatullisena lopun aikana ihmiskunta on nopeasti lyhyessä ajassa turmeltunut DrHousen lailla yhtä riettaaksi ja jumalattomaksi kuin Sodoma ja Gomorra, siis hävityskypsäksi niin että kun se häivtetään maailmanlopussa niin kaikki jäljelle jäävät sanovat että hyvä juttu.
Kun tarkemmin ajattelen niin se onkin hyvä juttu että meillä on lisääntyvässä määrin DrHousen kaltaisia homoilakoijia sillä jos ei olisi niin eipä olisi Jumalalla vielä pitkään aikaan hyvää syytä hävittää pahaa ihhmiskuntaa. Nyt siihen tarvitse mennä kauan. Heheh.
Ja ennen kaikkea tietäkää se, että viimeisinä päivinä tulee pilkkapuheinensa pilkkaajia, jotka vaeltavat omien himojensa mukaan
3 Erityisesti tietäkää, että lopun aikoina tulee pilkkaajia, jotka ovat omien himojensa vietävinä. [1. Tim. 4:1,2; 2. Tim. 3:1,2]
3 Ja tietäkäät se ensin, että viimeisinä päivinä tulevat pilkkaajat, jotka oman himonsa jälkeen vaeltavat,
4 ja sanovat: "Missä on lupaus hänen tulemuksestansa? Sillä onhan siitä asti, kuin isät nukkuivat pois, kaikki pysynyt, niinkuin se on ollut luomakunnan alusta."
4 He sanovat pilkaten: "Onko hän muka tullut, niin kuin lupasi? Isämme ovat nukkuneet pois, ja kaikki on entisellään, niin kuin on ollut maailman luomisesta asti." [Jes. 5:19; Jer. 17:15; Hes. 12:22]
4 Ja sanovat: kussa on lupaus hänen tulemisestansa? Sillä siitä päivästä, kuin isät ovat nukkuneet, pysyvät kaikki niinkuin ne luonnon alusta olleet ovat.
5 Sillä tietensä he eivät ole tietävinään, että taivaat ja samoin maa, vedestä ja veden kautta rakennettu, olivat ikivanhastaan olemassa Jumalan sanan voimasta
5 Tieten tahtoen he unohtavat, että jo aikojen alussa olivat olemassa taivaat ja maa, jotka Jumalan sana vedestä ja vedellä loi ja jotka se piti koossa. [1. Moos. 1:1,6; Ps. 24:2]
5 Mutta tietäen ei he tahdo tietää, että taivaat muinen olivat, ja maa vedestä, joka vedessä Jumalan sanan kautta seisoo.
6 ja että niiden kautta silloinen maailma hukkui vedenpaisumukseen.
6 Vedellä ja sanalla sen ajan maailma myös hävitettiin vedenpaisumuksessa. [2. Piet. 2:5]
6 Kuitenkin siihen aikaan se maailma niiden kautta vedenpaisumisella hukkui.
7 Mutta nykyiset taivaat ja maa ovat samalla sanalla talletetut tulelle, säästetyt jumalattomain ihmisten tuomion ja kadotuksen päivään.
7 Ja sen saman sanan varassa ovat nykyiset taivaat ja nykyinen maa tulen tuhoa odottamassa. Niitä säilytetään sitä päivää varten, jona tuomio tulee ja jumalattomat tuhotaan. [Ps. 102:27; Jes. 51:6; 2. Tess. 1:7,8]
7 Niin myös ne taivaat ja maa, jotka nyt ovat, hänen sanansa kautta säästetään tulen varaksi tuomiopäivään asti, jona jumalattomat ihmiset kadotetaan.
Heh heh.
Eikös olekin kiva löytää itsensä Raamatun sivuilta DrHouse? Hehehe
"Tuhansia vuosia kaikissa kansoissa homot ovat päässeet hengestään ihan Lain kirjaimen mukaan joten herää kysymys että ovatko nuo lait olleet koko ajan väärässä, vai voisikohan asia olla niinpäin että juuri nyt, Raamatullisena lopun aikana ihmiskunta on nopeasti lyhyessä ajassa turmeltunut DrHousen lailla yhtä riettaaksi ja jumalattomaksi kuin Sodoma ja Gomorra, siis hävityskypsäksi niin että kun se häivtetään maailmanlopussa niin kaikki jäljelle jäävät sanovat että hyvä juttu."
Tuhansia vuosia harjoitettiin myös ihmisuhrausta. Oliko se mielestäsi siksi oikein? Tuhansia vuosia palvottiin kiviä. Sekin on siis oikein. Tuhansia vuosia vainottiin juutalaisia, joten sinusta natsista sekin on oikein. Tuhansia vuosia ihmiset tappoivat toisiaan alvariinsa. Sekin oli siis sinusta oikein. Sairas olet...
"Kun tarkemmin ajattelen niin se onkin hyvä juttu että meillä on lisääntyvässä määrin DrHousen kaltaisia homoilakoijia sillä jos ei olisi niin eipä olisi Jumalalla vielä pitkään aikaan hyvää syytä hävittää pahaa ihhmiskuntaa. Nyt siihen tarvitse mennä kauan. Heheh."
Kuten sanottua, hulluha sinä olet...
"Ja ennen kaikkea tietäkää se, että viimeisinä päivinä tulee pilkkapuheinensa pilkkaajia, jotka vaeltavat omien himojensa mukaan
Heh heh. "
No hui.
On tuo Jyri hyä onkija. Taas sai koukkutettua RHousen tunnustamaan homahtelunsa, heheeh.
Ei kukaan joka on täysi hetero puolusta tuollaisella innolla homoutta tai jopa homoraiskausta jonka kohteeksi Lootin kaverit olivat vähällä joutua.
Mitä väärää on siinä jos minä neän hyväksi että homoraiskaajat lividoidaan laillisesti pois viimeistä iikkaa myöten?
"Mitä väärää on siinä jos minä neän hyväksi että homoraiskaajat lividoidaan laillisesti pois viimeistä iikkaa myöten? "
Sitä väärää, että ensinnäkin se on vastoin Suomen lakia ja toiseksi se osoittaa sinut täydelliseksi kusipääksi. Jälkimmäinen olisi tietenkin ihan oma häpeäsi, jos se ei olisi lahkolaisilla niin yleistä. Lahkosi on moraalisesti läpimätä.
Olen hetero. Mutta onhan se hyvä että jyri tunnustaa olevansa murhanhimoinen perverssi...