Minulla on ollut 4 päivää ihan järkyttävä vasymys. Päässä on sumua ja on vaikeaa keskittyä ja tehdä töitä. Silmät menee koko ajan kiinni ja kävellessä meinaan romahtaa. Näin kovaa väsymystä ei ole koskaan ollut..
Hemoglobiini ja rauta-arvo on hyvät.
Tulehdusarvot lievästi koholla muut kokeet hyvät.
Mitä tämä voi olla?
Hemoglobiini ja rauta-arvo on hyvät.
Tulehdusarvot lievästi koholla muut kokeet hyvät.
Mitä tämä voi olla?
Vastaukset 5
Vanhimmat
Tuo voi johtua melkein mistä vain. Itse varaisin ajan lekurille heti huomenaamuna jos en kykenisi selittämään syytä moiseen, yhtäkkiseen nuutumiseen ominnokin ja se häiritsisi elämääni ja vaivaisi mieltäni.
Mitä nopeammin erinäiset syylliset rajataan pois kokein, sen parempi. Mitä pidempään tuon antaa jatkua, sen huonompi sulle ja sun mielellesi.
"Tuohan nyt voi olla mitä tahansa" -vastauksen tulet saamaan sieltä lekuristakin. Lisäksi tietysti "ulkoile, syö terveellisesti ja nuku tarpeeksi, kyllä se siitä".
Itselläkin ollut väsymystä. Ehkä stressistä. Väsymys voi olla merkki sydänvaivoista.
Mä ihmettelin kans älytöntä väsymystä. Nukahdin suunnilleen jo sohvan näkemisestäkin. Tätä jatkui noin kolme viikkoa ja koko ajan pahentui. Sitten alkoi jumalatunmoinen HAMMASKIPU! Tuntui kuin olisi turpaan saanut. Ihmettelin, kun ei ollut yhtään tuntunut, että olisi reikä ollut tulossa, mutta hammaslääkäriin tietty menin. Otettiin röntgen purukalustosta, ja tulos: 10 vuotta vanha paikka hajonnut ja hampaan juuri tulehtunut. Vaati juurihoidon, mutta johan loppui väsymys ja kipu.
Voisiko siulla olla homekämppä?