Mies hakkasi nyrkillä vaimoaan naamaan

pelko

Osaako joku selittää? Humalassa mies hakkasi vaimonsa naaman, niin että nenä murtui, silmä meni umpeen ja mustaksi. Miehen hyökkäys tapahtui ilman riitaa, ilman sanoja. Vaimo makasi lattialla hiljaa hievahtamatta, uskaltamatta puolustautua, pelkona kuolema. Tilanne jatkui vaimon maatessa lattialla, mies alkoi kuuraamaan veriä pois joka paikasta, vaimon vointi ei häntä kiinnostanut. Verta oli laajalti ympäriinsä, mutta humalastaan huolimatta mies sai siivottua tarkkaan.

Mies olisi halunnut soittaa poliisin paikalle, mutta vaimo ei halunnut. Mies ei jälkeenpäin osannut selittää muuta syytä, kuin että vaimo varmasti läpsi ensin, vaikkei mies sellaista muistanut, eikä sellaista tapahtunut oikeasti.
Mies ei koskaan näyttänyt katumusta, ei pyydellyt anteeksi tai keskustellut aiheesta. Vaimon yrittäessä useamman kerran palata asiaan, mies hermostui jotenkin agressiivisen oloisesti mieleltään, eikä asiaan saanut palata.

Mies oli aiemmin ja tuon tapauksen jälkeenkin jollain tavalla inhottava humalassa, vaikkei aikaisemmin ollut lyönyt. Vaimo kävi hakkaamisen jälkeen lääkärissä, jotta jäisi jokin todiste asiasta, tietäen , että muuten mies väittäisi myöhemmin tapahtunutta "älä puhu paskaa, tuollaista ei ole tapahtunut".

Nykyisin vaimo näkee ja osaa varoa humalaisen miehensä mielenliikkeitä. Mies on sulkeutunutta tyyppiä, eikä anna itsestään mitään. Lapsuudessa miehellä ei ole ollut syliä, ei hellyyttä, ei tunteita näyttäviä ihmisiä ympärillään.

4

233

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • enhaluatuollaista

      Sellaiset miehet kannattaa kiertää kaukaa jos osuu samalle alueelle.

    • totuus.naisista

      Naiset rakastaa väkivaltaisia miehiä ja siinä syy.

    • lylleröpyllerö

      Mies ei osaa näyttää tunteita, eikö siinä syy. Jos ei puhu eikä pussaa, mutta käyttää nyrkkiä, ei opikaan puhumaan. Suotta odottelet.

    • käännetääntoinenkinposki

      No viina sai miehen käyttäytymään demonisesti.
      Häntä pitää ymmärtää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kylypylä mätänee

      Kuka sotki uimaaltaan bakteereilla
      Suomussalmi
      67
      988
    2. Tässä ovat Elämäni biisi -vieraat lauantai 3.10. - Yksi vieras on todellinen suomalaisten suosikki

      Jos menisit Elämäni biisiin, mikä olisi elämäsi biisi ja miksi? Elämäni biisi tulee suorana lähetyksenä Tampereelta. K
      Viihde ja kulttuuri
      12
      899
    3. En voi kertoa meistä kenellekään

      Minulla on ikävä sinua mies.. Oon yrittänyt taas unohtaa, mutta silti tulet mieleeni lähes päivittäin. Eihän meitä voi o
      Ikävä
      45
      818
    4. Huomenta

      Sinulle! Olen miettinyt sinua paljon yön aikana. 🫂
      Ikävä
      62
      798
    5. Mikä kaivatullesi

      On tärkeintä elämässään?
      Ikävä
      60
      750
    6. 57
      687
    7. Onko mulla vielä mahkuja saada sinut M nainen

      Sano joku prosenttiluku?
      Ikävä
      60
      617
    8. Kadutko mies sitä miten reagoit?

      ..siihen sotkuun, jonka jälkeen mikään ei ole ollut kuin ennen. 🥺
      Ikävä
      49
      617
    9. Mitä ihmettä pitäisi tapahtua

      Että me kohdataan ja saadaan tämä tilanne etenemään?
      Ikävä
      67
      586
    10. Jos mies naisen prinsessakohtelu

      on sinulle liikaa, älä valitse prinsessaa 🦋🧚🏼‍♀️👸🏼
      Ikävä
      132
      569
    11. SuMetKu konkursissa

      Asiakastiedon sivulla oli, SuMetKu asetettu konkurssiin. Tulihan se seinä vastaan lopultakin suuruudenhulluudessa.
      Suomussalmi
      20
      557
    12. Miksi olet niin hankala?

      Miksi toimit miten toimit?
      Ikävä
      49
      544
    13. Suutuin lähinnä itselleni

      Kun irl juttujen takia näyttää erittäin epätodennäköiseltä, että olisin millään tavoin toivottu henkilö sulle.
      Ikävä
      29
      539
    14. Hei. Ilmeisesti tässä saa unohtaa sen

      että meistä joskus jotain tulisi? M
      Ikävä
      29
      505
    15. Ei voi mittään

      Tykkään sinusta, vaikka miten typerän jutun suustasi päästät😅
      Ikävä
      33
      497
    16. En usko enää

      rakkauteen.
      Ikävä
      72
      476
    17. Miksi meille jäi

      Niin huonot välit vaikka meistä kumpikaan ei ole tunteilleen mitään voinut. Ehkä se kohtalo on sitä mieltä ettei kuitenk
      Ikävä
      33
      455
    18. Miten voit tykätä

      Jos samaan aikaan haluat pysyä mahdollisimman kaukana?
      Ikävä
      40
      447
    19. Mitä sulle

      Kuuluu?
      Ikävä
      24
      439
    20. Tykkään sinusta

      Vaikka en vastailekaan!
      Ikävä
      17
      430
    Aihe