Tomi Tuominen kavalsi Kirkolta 100 000

4102
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Aika kusipääliipan näköinen pelle.

Äänestä

Onko se se formula- ja ralli-Tomi?

Äänestä

Eiköhän tommonen summa ole kirkolle niinkuin pisara meressä?
Jos hiukan syvällisemmin ajattelee, niin mistä ne varat on tulleet KIRKOLLE?

Takanahan on satojen vuosien kiristys, uhkailu ja pelottelu.
Ovat myös ottaneet hädänalaisilta ihmisiltä "hiukan" kyseenalaisin menetelmin kokonaisia tiloja ja taloja maine ja mantuineen.
Niin meillä kuin muissakin maissa.
Puhumattakaan verotuksesta, jota jokaisen on ollut pakko maksaa koko elämänsä ajan. Siihen päälle kolehdit sun muut.
Katsokaapas näiden kirkon pamppujen "palkkoja".
Siellä ei puhuta pikkurahoista.
Tämä rååtsalaisten meille tuoma pakkovero,- ja rankaisulaitos on viimeisillään.

Äänestä

Osti varmaan anustappeja itselleen.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


RahaaRahaa kirjoitti:

http://mvlehti.net/2016/08/22/kirkon-ulkomaanavulta-liki-100-000-euroa-kavaltanut-tomi-tuominen-tuomittiin-valokuvia-ja-video/

Tomi Tuominen kavalsi Kirkon ulkomaanavulta lähes 100 000 €

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu