Miniän jatkuvat vierailut

Hermostunutanoppi

Minulla on miniä, joka käy kylässä vähintään viisi kertaa viikossa, joinakin päivinä jopa 3-kertaa, (kerran poikani kanssa ja parikertaa yksin, en keksi millään juteltavaa, koska kaikki on puhuttu.) Oma tyttäreni käy 2-3 kertaa viikossa, mutta miniää saatan nähdä kymmenenkin kertaa viikon aikana. Sitten miniä ihmettelee, miksi emme käy heillä kylässä. Olen niin kyllästynyt, kun poikani on työssä miniäni tulee meille istumaan illaksi. Meillä mieheni kanssa ei ole koskaan omaa aikaa (esim seksiin, kun aina voi minniä tulla kylään). Miniällä ja pojalla ei ole lapsia, joten aika käy pitkäksi kun poika on vuorotöissä, ja miniän vanhemmat asuvat senverran kaukana, ettei joka päivä voi lähteä käymään. Miten saisin sanottua hienovaraisesti, että riittäisi kun käy pari kertaa viikossa.

4

327

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • onnäinyksinkertaista

      Tässä vinkkejä.

      A. Pistä ulko-ovenne lukkoon ja ota miniältä/pojaltanne kotinne avain pois.
      B. Hommaa miniälle ajokortti auto työpaikka ja sen lisäksi harrastuksia ja ystäviä.
      C. Vihjaa miniälle, että onpa mukavaa kun nyt ollaan miehen kanssa kaksin, niin pystyy harrastamaan seksiäkin muulloinkin kuin yöllä.
      D. Jos ei ymmärrä vinkistä, niin sanot vähän suoremmin, että kiva kun tulit, mutta meillä oli miehen kanssa tarkoitus vähän seksitellä, joten olisitko kiltti ja lähtisit saman tien.

    • Studion

      Eikö hällä ole ystäviä, kenen luona käydä? Tuollainenhan on tosi stressaavaa jos yhtenään ravaa teillä. Pitää olla yksityisyys.
      Sano vaikka hänen käydessään, että huomenna on menoja.
      Ja kun näet että hän tulee, laita takki päälle ja ole kiireisen oloinen ja " lähdössä" jonnekkin. Kyllä niitä keinoja löytyy.

    • ymmärränhyvin

      Olisiko sinun mahdollista kertoa ja jutella tästä pojallesi? Voisitko kertoa hänelle, että kiva kun tyttöystävä käy, mutta rehellisesti jotenkin, että teillä on harvoin kahden keskistä aikaa kun niin usein käy. Vaikka niinkin, että mielellään sanotte vaikka tietyt päivät milloin olisi hyvä ja ehdottomasti voisi ilmoittaa etukäteen tai edellisellä kerralla, että tulen/nähdään esim sitten torstaina jos nyt on tiistai jne. Ymmärrän hyvin jos joku ihminen käy liian usein. Hän taitaa olla läheisriippuvainen. Tosin voitte olla niin kivojakin, että viihtyy teillä joten positiivista teidän osalta.
      Toivottavasti asia ratkeaa, mutta ehdottaisin pojalle puhumista ensin ja tietysti kahden kesken ei tämän ko. henkilön kuullen.

    • suorapuhetoimii

      Keskustele asiasta suoraan miniäsi kanssa.
      Kerro, että hän on tervetullut teille pari kertaa viikossa, mutta haluaisitte viettää aikaa ihan kahdestaan.
      Kysele hänen harrastuksistaan ja ystävistään. Jos hänellä ei ole sellaisia, niin auta löytämään.
      Jos miniä käy noinkin usein, niin hänellä voi teettää töitä ihan reilusti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      92
      2147
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      42
      2105
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1845
    4. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      75
      1370
    5. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      86
      1261
    6. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1151
    7. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1080
    8. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      56
      1023
    9. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      67
      946
    10. Miksi eduskuntatalon portaille sytyttään tänään 8 645 kynttilää?

      Oikeus elämään ry järjestää lauantaina 21.3.2026 tapahtuman, jossa Eduskuntatalon portaille sytytetään 8 645 kynttilää.
      Luterilaisuus
      285
      910
    Aihe