Miniän jatkuvat vierailut

Hermostunutanoppi

Minulla on miniä, joka käy kylässä vähintään viisi kertaa viikossa, joinakin päivinä jopa 3-kertaa, (kerran poikani kanssa ja parikertaa yksin, en keksi millään juteltavaa, koska kaikki on puhuttu.) Oma tyttäreni käy 2-3 kertaa viikossa, mutta miniää saatan nähdä kymmenenkin kertaa viikon aikana. Sitten miniä ihmettelee, miksi emme käy heillä kylässä. Olen niin kyllästynyt, kun poikani on työssä miniäni tulee meille istumaan illaksi. Meillä mieheni kanssa ei ole koskaan omaa aikaa (esim seksiin, kun aina voi minniä tulla kylään). Miniällä ja pojalla ei ole lapsia, joten aika käy pitkäksi kun poika on vuorotöissä, ja miniän vanhemmat asuvat senverran kaukana, ettei joka päivä voi lähteä käymään. Miten saisin sanottua hienovaraisesti, että riittäisi kun käy pari kertaa viikossa.

4

254

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • onnäinyksinkertaista

      Tässä vinkkejä.

      A. Pistä ulko-ovenne lukkoon ja ota miniältä/pojaltanne kotinne avain pois.
      B. Hommaa miniälle ajokortti auto työpaikka ja sen lisäksi harrastuksia ja ystäviä.
      C. Vihjaa miniälle, että onpa mukavaa kun nyt ollaan miehen kanssa kaksin, niin pystyy harrastamaan seksiäkin muulloinkin kuin yöllä.
      D. Jos ei ymmärrä vinkistä, niin sanot vähän suoremmin, että kiva kun tulit, mutta meillä oli miehen kanssa tarkoitus vähän seksitellä, joten olisitko kiltti ja lähtisit saman tien.

    • Studion

      Eikö hällä ole ystäviä, kenen luona käydä? Tuollainenhan on tosi stressaavaa jos yhtenään ravaa teillä. Pitää olla yksityisyys.
      Sano vaikka hänen käydessään, että huomenna on menoja.
      Ja kun näet että hän tulee, laita takki päälle ja ole kiireisen oloinen ja " lähdössä" jonnekkin. Kyllä niitä keinoja löytyy.

    • ymmärränhyvin

      Olisiko sinun mahdollista kertoa ja jutella tästä pojallesi? Voisitko kertoa hänelle, että kiva kun tyttöystävä käy, mutta rehellisesti jotenkin, että teillä on harvoin kahden keskistä aikaa kun niin usein käy. Vaikka niinkin, että mielellään sanotte vaikka tietyt päivät milloin olisi hyvä ja ehdottomasti voisi ilmoittaa etukäteen tai edellisellä kerralla, että tulen/nähdään esim sitten torstaina jos nyt on tiistai jne. Ymmärrän hyvin jos joku ihminen käy liian usein. Hän taitaa olla läheisriippuvainen. Tosin voitte olla niin kivojakin, että viihtyy teillä joten positiivista teidän osalta.
      Toivottavasti asia ratkeaa, mutta ehdottaisin pojalle puhumista ensin ja tietysti kahden kesken ei tämän ko. henkilön kuullen.

    • suorapuhetoimii

      Keskustele asiasta suoraan miniäsi kanssa.
      Kerro, että hän on tervetullut teille pari kertaa viikossa, mutta haluaisitte viettää aikaa ihan kahdestaan.
      Kysele hänen harrastuksistaan ja ystävistään. Jos hänellä ei ole sellaisia, niin auta löytämään.
      Jos miniä käy noinkin usein, niin hänellä voi teettää töitä ihan reilusti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Israel aloitti 3. maailmansodan

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.
      Maailman menoa
      396
      2082
    2. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      12
      1929
    3. Nainen, meidän talossa on säännöt

      1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E
      Ikävä
      249
      1404
    4. Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?

      En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.
      Ikävä
      81
      1041
    5. Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?

      Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel
      Tv-sarjat
      56
      965
    6. Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden

      "Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia
      Hindulaisuus
      402
      938
    7. Rakennetaanko yhdessä?

      Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä
      Ikävä
      39
      808
    8. Onko hän elämäsi rakkaus?

      Itse olen sitä mieltä että kyllä se näin taitaa nyt olla
      Ikävä
      56
      779
    9. Mies haluaisin sinun kanssa

      Rakkauslapsen. Hänestä tulisi tosi söpö ja fiksu.
      Ikävä
      75
      750
    10. Hyvää yötä mies

      Nuku hyvin. Viikonloppuna on tulossa hellettä, se on mukavaa. Juhannuskin kohta. Mun tekis mieli huolehtia susta. Semmo
      Tunteet
      70
      724
    Aihe