olen siis 8.lk tyttö. aloitin kahdeksannen luokan viikko sitten.
eilen liikunnassa kävi jotain mitä en olisi IKINÄ AJATELLUT KÄYVÄN!
otin kolme päivää sitten septum lävistyksen ja liikunnan opettajani VAATI että otan sen pois!! -.-
selitin sille että tää ei vaikuta mitenkään mun liikkumiseen yms. mut eihän se helvetin vitun vanha mummo paska ymmärtäny!!
jouduin siis ottamaan korun pois ja reikä meni (yllätys) umpeen!! ja on nyt tulehtunut! laitoin tänään vanhempieni kanssa kouluun tästä viestiä, ja laitettiin siihen että koulun pitäis korvata tää :/ nenä niin helvetin kipeä (koska tulehtunut) että vedän särkylääkkeitä koko ajan..
Mitä mieltä ootte ite? onko ok?
Vaadin korvausta!!!
8
390
Vastaukset
- Lävistys_hullu
No ei todellakaan oo ok. Itse käyn ottamassa perjantaina kielikorun niin mainitstin tästä liikunnanopettajalleni ja hän sanoi, että ei tarvii ottaa liikunnantunnilla pois. Oon myös kasil.
- Dummy
Septum lävistys...? Siis nenässä kuin sonnilla?
- ehjätnaamatlapsille
Hyvä ope!
- Rautanaamat_on_rumia
Hyi helvetti! Ota pois pysyvästi. Yököttää suorastaan kun näkee tollasia muijia jolla on naama kuin romukaupan ikkuna.
- ParempiNainen
Hei, anna tytön olla! On jokaisen oma asia mitä he haluavat itselleen tehdä ja miltä näyttää. Mikä näyttää rumalta joillekkin on kaunis toiselle, joten pidä mielipiteesi itselläsi ellei sinulla ole mitään hyvää sanottavaa!
- rumia
Samaa mieltä.....ei kaunista ketään.....enkä myöskään palkkaisi töihin, kuten ei minunkaan työnantajani palkkaa ketään jolla lävistyksiä muita kuin korvikset
- voiteitäteinejä
kasvoissa olevalla lävistyksellä on aina vaara repeytyä irti, itselläni kävi näin kulmakorun kanssa kun olin pulkkamäessä. olisit ehkä voinut ennakoida pyytämällä lävistäjällä tanko-mallisen korun septumiin, jolloin sen kaikki osat jäävät piiloon nenän sisälle eikä riskiä repeytymisestä juurikaan ole.
- törkeää
jokasen oma asia ja tuo ei kuitenkaan olis mitenkään vaikuttanut liikunnantuntiin joten mielstäni kans aiaton kommentti opettajalta
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614298KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1362989Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo452332Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?442218- 241873
- 911792
- 281586
- 221529
- 1471367
- 321200