Syyrian Armeija ja Venäjän ilmavoimat eliminoivat 11 USA:n ja Saudien tukemaa terroristikomentajaa sekä satoja muita jihadistiterroristeja Aleppon alueella.
https://www.southfront.org/11-terrorist-commanders-killed-in-battles-with-syrian-army-in-aleppo/
https://www.southfront.org/11-terrorist-commanders-killed-in-battles-with-syrian-army-in-aleppo/
Vastaukset 11
Vanhimmat
Hieno juttu.Seuraavaksi Jihadistien lähettäjät arkkuun!
Usan ja Naton sotilasneuvonantajat lähtivät Alepposta karkuun jo ajat sitten kun Syyrian armeija alkoi lähestyä Aleppoa T-90-tankeilla.
Cia maksoi lisää rahaa terroristeille jotka jäivät Aleppoon taistelemaan.
EIvät lähteneet, koska heitä ei ollut muualla kuin Tiltujen sepityksissä!
Sen sijaan on mainio asia, jos T-90-vaunut eli Moskovan Ronsonit menevät tarjolle Aleppoon. Vaunu on osoittautunut erittäin syttymisherkäksi, joten saavat Aleppon asujkkaat niistä lämpöä ja valoa!
CIA panostaa taas Al-Nusraan ja siitä "irronneeseen" Al-Shamiin sekä YPG:hen ja Peshmergoihin, jotta ne jatkavat taistelua Syyrian hallitusta ja sitä tukevaa Venäjää vastaan.
USA iski puukon kurdien selkään ja käski heidän vetäytyä omilta alueiltaan Turkin armeijan tieltä, tai kaikki yhteistyö ja apu isistä vastaan loppuu. USA, tuo luotettava liittolainen..
Punapeikon paskapuhetta ........... .
IMHO.
usa trollia vituttaa kun päänleikkaaja jihadisteja lahdataan.
PUNAHUORAN astronominen idiotismi naurattaa ........ .
Assadin puoli, siis Syyrian armeija, Venäjän ilmavoimat, Hizbollah ja Assyrialaisten kristityt militiat ovat ainoita jotka suojelevat kristittyjä Syyriassa. USA aseistaa kristittyjä murhaavia sunni jihadisteja.
Niin ja Sauli Niinistö ja Soini rukoilevat amerikkalaisten kanssa apuja Usalle ja Natolle kristittyjen jumalalta, että Syyrian armeija, venäläiset, hizbollahilaiset, assyyrialaiset häviäisivät.
usan ja saudien jihadistiterroristit menettävät koko ajan väkeä ja pinta-alaa Syyriassa. Vituiks meni se vallanvaihtosuunnitelma.