Hesarin/lehden jako palkka?

Onko kokemuksia hesarin tai muiden lehtien jakamisesta?
Miten palkka määräytyy?
Pääseekö minkalaiseen tuntiansioon?
Jos jakaisi 4 yötä viikossa ni minkalaiseen tuloon on mahdollisuudet?
Oma auto on.
Tekeekö kunaan tätä hommaa elääkseen.
2667
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

On ..yli 20 v kokemus..

Äänestä

no tutkimuksen mukaan voit tienata kuukaudessa 5000 euroa...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lehdenjako kirjoitti:

Onko kokemuksia hesarin tai muiden lehtien jakamisesta?
Miten palkka määräytyy?
Pääseekö minkalaiseen tuntiansioon?
Jos jakaisi 4 yötä viikossa ni minkalaiseen tuloon on mahdollisuudet?
Oma auto on.
Tekeekö kunaan tätä hommaa elääkseen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu