Mekaanisten/autom. kellojen magnetisoituminen

Hyvät mekaanisten kellojen omistajat!
Oletteko joutuneet kellojenne kanssa tilanteisiin jossa koneisto on magnetisoitunut ympäristön vaikutuksesta? Aiheuttajia voivat olla kännykät, tietokoneet tai induktioliesi. Kertokaa kokemuksistanne.
1361
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

minun kelloni eivät ole koskaan magnetisoituneet. Olen kyllä kuullut näin tapahtuneen.
Omegan uudet kellot ovat immuuneja käytännössä magneeteille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jarrari kirjoitti:

Hyvät mekaanisten kellojen omistajat!
Oletteko joutuneet kellojenne kanssa tilanteisiin jossa koneisto on magnetisoitunut ympäristön vaikutuksesta? Aiheuttajia voivat olla kännykät, tietokoneet tai induktioliesi. Kertokaa kokemuksistanne.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu