En kiinnoistu naisesta jolla on huonot tulot, varsinkin jos naisella on lapsia niin tulojen pitää olla hyvät. Sellainen 3000 verojen jälkeen pitää naisen tienata kun itse tienaan 3500. Hyvä toimeentulo takaa hyvän laadun elämään että olisi varaa ostaa ruokaa ja varaa harrastaa ja matkustaa. Naisella tulee olla myös säästöjä vähintään 50 tonnia.
Huonotuloinen nainen ei kelpaa
suomalainen.mies-
18<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Eikä ruma
Onnea ja kärsivällisyyttä etsintään! :-)
odotuksessa hyvä elää.
Naisilla ei ole tallessa muuta kuin etelänmatkalla saatu herpes.
Miehet kun levittää sitä herpestä. Yäk.
Puhtaan loogisesti ajatellen jos mies lapseton ja naiselle on yksi lapsi tulee naisen tienata tuplasti mieheen nähden eli tuoda talpouteen se 2/3 minkä lapsineen kuluttaakin, jos lapsia on kaksi pitää naisen tienata 3/4 ja kolmella lapsella 4/5, säästöjä tietysti koskevat samat suhdesäännöt.
Miehen ei pidä maksaa jonkun jännämiehen siittämän lapsen elämää.
Jos mies lapsi on kunnollisen miehen tekemä niin sitten mies voi osallistua kuluihin.
Luin aluksi huonotuulinen ja olin tulossa komppaamaan; kuka mies/nainen sitä nyt huonotuulista tahtoisi nurkkiinsa.
Mutta olikin tulot. No jaa, sehän on sinun asiasi. Tsemppiä, että löydät. Ja onhan sitä helpompi olla hyvätuloisena hyvätuulinen.
Paskat. Varakkaat ne osaa kuulkas olla nyreitä ja ahneita.
Mut köyhän tekee pelkkä omenakin onnelliseksi,jos asiansa muutn on kunnossa ja elämänasenteet positiiviset.
Jatkuva tuhlaaminen"hyvän elämän" nimessä on sairas valhe,jolla itsekkyys peittää silmänsä.
Minulle kelpaa köyhä mies ja mieluummin pieni ja kuuma munainen!
Sanoisin että olet oivaltanut mitä tasa-arvo on.
Toivottavasti naiset ymmärtävät oikeutesi valita, eivätkä osoita heikkoa itsetuntoa valittamalla että olisit muka pinnallinen.
Eli siis mieskin valitsee. Olette valehdelleet koko ajan.
Heistä jotka valitsee hänet.
Varsinainen huumoripalsta tämä!
Samat vitsit tosin väännetään vuodesta toiseen, ei paljon enää naurata.
Varaa ostaa ruokaa, lol. Sen takia suomalaisia kuolee koko ajan nälkään, kun niin harva nettoaa 3000e/kk. Minunkin naapurustossani on melkein pelkkiä autiotaloja. Asukkaat kuolivat, kun ei ollut varaa ostaa ruokaa.
Noh noh. Oletkos siinä. Muistuttaisin että Suomen feministisessä kurppalandiassa vain naisilla on oikeus vaatia miehiltä epätasa-arvoisesti parempia tuloja. Jos feministeiltä ja muilta naisilta kysytään, niin heidän mielestä miehen pitää anstaita naista enemmän, tietysti.
Jos mies vaatii tasa-arvoa, niin jää yleensä ilman naista. Moni mies kuitenkin suostuu lammasmaisesti naisten hypergamiaan.
Jos nainen on kaunis ja ei phtaa niin voin maksaa naisen ja lapsen kuluja jonkun verran
Huonotuloinen mies ei kelpaa. Jos mies on hyvätuloinen, vakavarainen, komea, hyväluonteinen ja rakastava, voin huoltaa sen vaatteet.
En vaan pysty kiinnostumaan miehestä, jolla on huonot tulot tai ei työtuloja lainkaan, enkä sellaisesta, jolla jo on lapsia sinne tänne ennestään. Ja kaljaa pullon tai tölkin suusta imevät ovat yök!