Ei tekemistä..

voi pylly kun oon tylsistynyt. ei siis mitään tekemistä. äijä omilla teillään kännäämässä, mä himassa nysvään. kaikki on valmistautumassa baari-iltaan, mutta eikö ihmisillä ole parempia ehdotuksia lauantai-illan viettoon. ei jaksa aina ravintoloissa pyöriä. ei yhtään selvää kaveria la-iltana.. ei vissiin hyvin mene. mitä ihmettä te muut teette jos ette baariin suunnista??
3572
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mä katon telkkaria. laitoin suhteen poikki juuri samasta ssyystä eli "tyttöystäväni" vietti lopulta kaiken vapaa-aikansa baareissa. Päivät kahveilla ja illat ja yöt käpykylän räkälöissä. Ei vetele. Raitista seuraa tässä odotellaan, -vaikka sitten tuomiopäivään saakka, mutta enää en samanlaisen siideripellen kanssa edes satunnaisesti tapaile.

Äänestä
  • ..tuo oli ihan kuin mun suusta! Pidähän lippu korkealla, itelläni kävi niin hyvä tsäkä että parin vuoden odottelun jälkeen löysin ihanan naisen, raittiin ja järkevän. Samalla lopetin tupakoinninkin. Otanhan mä joskus bisseä mutta nykyään harvemmin ja vähemmän, puuhailen mieluummin lasten ja avokkini kanssa.

    Äänestä

Itse kuulutan tässäkin asiassa sen kuuluisan kultaisen keskitien puolesta. Itse en pahemmin alkoholia käytä, mutta joskus on silti varsin mukavaa lähteä baariin iltaa viettämään, joskus miehen kanssa ja joskus vain kavereiden. Mutta tietenkään se ei aina maistu, ja sitten keksitään jotain muuta. Yleensä vuokraillaan leffoja ja ostetaan iiiiiso pussi karkkia... :) Tai sitten ollaan aktiivisia, ja raahaudutaan jopa ihan leffateatteriinkin. Eipä tuo ole meillä koskaan ongelmaksi muodostunut, aina otetaan molempien mielipiteet huomioon kompromisseja tehdessä. :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


liisukka kirjoitti:

voi pylly kun oon tylsistynyt. ei siis mitään tekemistä. äijä omilla teillään kännäämässä, mä himassa nysvään. kaikki on valmistautumassa baari-iltaan, mutta eikö ihmisillä ole parempia ehdotuksia lauantai-illan viettoon. ei jaksa aina ravintoloissa pyöriä. ei yhtään selvää kaveria la-iltana.. ei vissiin hyvin mene. mitä ihmettä te muut teette jos ette baariin suunnista??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu