Eli mulla on tunne ja aika vahva että vaimo pettää...onko esim. uusilla vaatteilla jotka on niukempia ja rohkeampia kuin vanhat, hiusmalli ja värikin muuttunut. Vaimo on myös kuntoillut ahkeraan kevään ja kesän aikana, painoa on lähtenyt ja kroppa on kiinteämpi joskin täyteläinen. Olen yrittänyt lämmitellä vaimoa välillä mutta ei ole seksiä saanut kuukausiin varmaan neljä kuukautta viime kerrasta. Menoja on tullut myös lisää. Eikö aika selvältä tunnu ja te naiset varmaan tiedätte jotka olette pettäneet miksei muutkin. Jos kysyn vastauksen tiedän etukäteen. Vaimolla on kuitenkin asiat hyvin...raha asiat kunnossa, mukava asunto ja minäkään en ole mikään nahjus, yksi syy kuulemma miksi halusi kanssani olla. Ja lapsikin asuu kotona joten ei luulisi riskeeravan mitään mutta jos on löytänyt vakipanon mahtaako järki jättää. Luulisi että pitkä suhde auttaa vakiinnuttamaan perhe elämän mutta mene ja tiedä. Ja onhan tuo ollut myös etäisempi tai hiljaisempi.
Mitenköhän on
harminpaikka4
8<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
No kysy siltä onko toinen mies.
Siinäpä järjen jättiläinen, kysymällähän se varmasti selviää, koska kaikkihan ovat rehellisiä.
Ei siinä oikein auta kuin rueta selvittämään asiaa kautta rantain. Helppoa se ei ole. Voi tietysti yrittää myös suoraa bluffia, mutta se vaatii hermoja ja sen kortin voi pelata vain kerran. Meillä kaikki purkautui bluffin kautta.
Kun nainen laihduttaa ja alkaa tuntemaan olonsa hyväksi, hän hankkii uusia vaatteita, vaihtaa tukan väriä ja mallia yms. Älä hemmetissä pilaa teidän suhdetta mustasukkaisuudella! Miksi teillä ei ole seksiä? Kumpi ei halua? Parisuhteessa on aina kaksi jotka tekevät siitä hyvän tai huonon. Mikä on oma osuutesi asiassa?
On sillä toinen. Selvä tapaus. Voimia sinulle.
Minkäs sille voi jos vaimosi panee toista miestä...eikös sanonta kuulu vaihtelu virkistää. Kun on saanut tarpeeksi vierasta lopettaa tapailun ja saattaa taas sunkin vehkeesi maistua.
Sillä on toinen! Se mitä voit vittumaisesti tehdä, niin on se, et laitat facebook seinälle vihjailevan tilapäivityksen siitä, että sait pitkästäaikaa helvetin hyvät kyydit vaimolta ;) älä kerro kellekään epäilystä,se pano kun voi olla ihan kuka vain..
Noniin.. eli kun teet tilapäivityksen,niin seuraapa facebook kavereita,sieltä saattaa kohta kadota joku miespuolinen.. kakkonen tulee mustasukkaiseksi ;)
Vaimo kuntoilee ittseä lähtökuntoon. Ala sinäkin.
Itsestään huolehtiminen voi liittyä ihan vaan muuhunkin ei tarkoita pettämistä. Aina ei vaan haluta ja joskus herää että nyt täytyy tehdä jotain. Kaipaa muutosta alkaa tehdä itsensä eteen asioita itse. Esim etsii hyvääoloa liikkumalla. Käy kampaajalla...kiinnostuu enemmän itsensä huolehtimisesta. Miksi et järjestä vaimollesi yllätystä. Esim hotelliviikonloppua?
Olen pettäjänainen ja olen tehnyt juuri noin kuinka kuvailet. Tosin hiusmalli ja väri ei ole muuttunut. Joko on ihastunut toiseen tai on suhde. Silloin kun kotona oli hiljaiseloa, en tehnyt ulkonäölle yms. yhtään mitään. Kun löytyi kiinnostuksen kohde niin kyllä aloin kiinnittää omaan ulkonäköön huomiota. Voisit vaimosi kanssa aloittaa keskustelun niin, että toteaisit että sinusta tuntuu että liitossa ei ole kaikki kunnossa.