Olen huomannut, että naiset tulevat paremmin juttuun homomiesten kanssa.
Alkuhan on aina hankalaa, joten jos sujuvoittaisi ensikontaktitilanentta homoroolin avulla, niin suuttuukohan nainen, jos sitten paljastuu myöhemmin umpiheteroksi?
Onko homoksi tekeytyminen reilua peliä?
13
153
Vastaukset
- sfaps
Ei ole pakko sanoa, että olet homo. Annat vain ymmärtää niin. Sitten et joudu valehtelijoiden kirjoihin, kun totuus selviää...
- trsfdghsrg
Mutta eihän tuossa ole järkeä, jos joudut friendzonelle niin sieltä tunnetusti ei tulla ulos.
- tac.tic
Sopivasti painostamalla voi päästä maaliin. Osa naisista tekee mitä vaan oikeista naruista vetelemällä.
Järjenkäyttöähän se vaan on. - etjow
Ei friendzonelle jouduta siksi, että nainen luulee miestä homoksi, vaan siksi, että nainen ei itse ole kiinnostunut miehestä muuna kuin ystävänä.
- eimitäänjärkee
etjow kirjoitti:
Ei friendzonelle jouduta siksi, että nainen luulee miestä homoksi, vaan siksi, että nainen ei itse ole kiinnostunut miehestä muuna kuin ystävänä.
Mitä semmoisella miehellä tekee joka on pelkkä kaveri? Ja mitä mies tekee semmoisella naisella joka ei anna?
- jsdfssee
Mitä kavereilla ylipäänsä tekee?
- toisinpäin
Naisena on erittäin hyvä ja helppo konsti pitää tunkelijat loitolla jos miehet kuvittelevat toisen tykkäävän naisista. Se on miehille ja heidän luuloilleen aika jäätävä kylpy. Voi rauhassa naureskella heidän luuloilleen.
- lskdfjgdkslfjg
Miten ajattelit sen homoroolin tehdä ensikontaktitilanteessa? Ihan käytännössä? Kiinnostaisi tietää.
- 25q2qjfd
Homon roolin voi vetää avaamalla paidan ylänapin ja puhumalla falsetissa.
- keittiöekspertti
25q2qjfd kirjoitti:
Homon roolin voi vetää avaamalla paidan ylänapin ja puhumalla falsetissa.
Etkö pelkää että homot ottavat sinut maalitaulukseen?
- ebeliinasto
Luuletko, että perusjuntti hetero on uskottava esittäessään homoa :D Arvaappa näkyykö se läpi, kun mikään ei tule luonnostaan, vaan koitetaan ylläpitää uskottavaa rolia, salli mun nauraa :D
- Lörppähuuli
Mielenkiintoista, tunnen yhden reilun viiskymppisen aviossa olevan naisen joka muhinoi homon kanssa säännöllisesti on salarakas, ilmeisesti on käännyttänyt pikkuhiljaa homon heteroksi.
- pikkusiukku
Voi yhyren kerran! On siinäkin oikein Herra Yksinkertaisuus!
Luuletko tosiaankin pystyväsi huijaamaan naista luulemaan sinua homoseksuaaliksi!?
Pelkkä pukeutuminen äänen vääristäminen ei mene läpi! Homoseksuaaleilla on aivan oma karismansa, eleet, liikkuminen, puhetavat niin paljon paljon muuta.
Useita naisia kiehtoo homot, niin minuakin, ja tunnenkin joitakin. En osaa sanoa mikä heissä vetää, yksi asia varmaan se, että ei tarvitse vetää mitään supernaisellista roolia eikä sietää kähmimistä. On jotenkin vapauttavaa olla homoseksuaalin seurassa, en osaa sitä selittää.
Ja tosi asia on, että jos niin pirun hyvä näyttelijä olisit, että jonkun saisit huijattua, niin luulenpa vaan että saisit kengän kuvan persiisiin vähän äkkiä kun asia paljastuisi!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?837101Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267053Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1096168Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455404Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845238Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635205Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405108Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274595Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv163467Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003390