Miksi kuulutte luterilaiseen lahkoon?

kirjoittaa uusi raamattu? Rikkoa kaikki mikä on kirjoitettu? Luulisi hälytyskellojen soivan jos kirkko vihkii homoja, ja vaihtaa ristejä silmiin alttareilla.

Itse en ainakaan tahdo kuulua kirkkoon, joka toimii uskontoani vastaan, uskontoni nimissä.

Jumalanpilkkaa!
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Entäs Bill Johnson, Heidi Baker, Healing Rooms, Patrick Tiainen ja muut Hengestä juopujat? Jotka eivät edes pidä Jeesusta Jumalana? Vaan ovat nostaneet itsensä siihen asemaan?

Äänestä
  • Uusapostolinen liike (engl. New Apostolic Reformation) on hyvin laajasti levinnyt epäterve oppikokoelma, joka poikkeaa hyvin suuresti klassisesta kristinuskosta ja apostolisen opetuksen (Raamatun) auktoriteetin sijaan opettaa itse itsensä nimittäneiden apostolien auktoriteettia. Bill Johnson ja sitä kautta Bethel & Jesus Culture ovat osa tätä liikettä. OneWayTV avaa liikkeen taustoja:

    https://hillsongilmio.wordpress.com/2015/12/18/oneway-tv-kasittelee-uusapostolista-liiketta/

    Äänestä

Katolilaiset ovat sen jo tehneet! Luterilaiset yrittää jarrutella ja pitää oikean Evankeliumin!

Äänestä

Kristukseen pelastaa!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Onkotavoitteenne kirjoitti:

kirjoittaa uusi raamattu? Rikkoa kaikki mikä on kirjoitettu? Luulisi hälytyskellojen soivan jos kirkko vihkii homoja, ja vaihtaa ristejä silmiin alttareilla.

Itse en ainakaan tahdo kuulua kirkkoon, joka toimii uskontoani vastaan, uskontoni nimissä.

Jumalanpilkkaa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu