Libya oli huippuvaltio, kunnes NATO raiskasi!

https://www.youtube.com/watch?v=aJURNC0e6Ek

Gaddafi meinasi tehdä saman kuin Hitler ja Saddam - hylätä dollarin!
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Obama ja Hilarey sodan pääarkkitehdit Nicolas Sarkozyn avustuksella.

Äänestä

Luulin aiemmin, että puheet Gaddafin kultaan perustuvasta valuutasta ns. kultadenaareista oli höpöjuttuja. Mutta tutkimalla faktaa alkaakin löytymään.

Libyan oli tarkoitus alkaa myymään öljyään kultaa vastaan ja myös Afrikan Unioni käsitteli asiaa kokouksissaan. Näistä kokouksista on taltiointeja juutuubissa. Mahdollisesti näitä kultadenaareita olisi alettu käyttämään huomattavasti laajemmin Pohjois-Afrikassa laillisena maksuvälineenä.

Tämä olisi ollut valtava uhka petrodollarille ja eurolle. Lisäksi Ranska koki, että heidän vaikutusvalta heikkenee huomattavasti entisten Pohjois-Afrikan siirtomaiden alueella, mikäli tämä hanke toteutuu. Uhka oli poistettava ja poistettiin.

Gaddafi lisäksi ennusti vuonna 2011, että jos Libya kaatuu muuttuu Eurooppa mustaksi. Tällä hetkellä lähes kaikki Afrikasta tulevat venepakolaiset tulevat juuri Libyan kautta.

Suosittelen kaikkia tutustumaan aiheeseen tarkemmin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


muistuttuuj kirjoitti:

https://www.youtube.com/watch?v=aJURNC0e6Ek

Gaddafi meinasi tehdä saman kuin Hitler ja Saddam - hylätä dollarin!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu