Italialainen tuttavaperheeni etsii au pairia Monzaan, pohjois Italiaan tammikuun aikana.
Kiinnostuneet voivat lähettää tiedusteluja [email protected]
Kiinnostuneet voivat lähettää tiedusteluja [email protected]
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
olisi mahtava tietaa jos tunnet muita suomalaisia talla seudulla, olisi kiva ottaa yhteytta. itse olen arcoressa.
Ciao! missas tama Arcore sijaitsee? itse olen au pairina Bergamossa. Ootko jo kauan ollu taalla? Miten oot viihtynyt?
moi!
arcore on n.20-25min. junalla bergamosta (monzan lahistolla) Olisi kiva tutustua(?) olen ollut taalla n.1,5v. ja taalla arcoressa on myos pari muuta suomalaista. Jos haluat, laheta postia niin voitas vaikka tavata!
[email protected]
on hieman aikaista, mutta olen lähdössä kesällä 2006 au pairiksi, joten jos luulet,että joku siellä suunnalla tarvitsisi au pairia vielä silloin, olisin kiinnostunut :)
voin toki kysella jos jollain on tarvetta.
ja voihan olla et paikkoja ehtii hyvinkin ilmaantua sita ennen.
jos viitsisit kysellä, vaikka hieman aikaista onkin, enemmän rupean perhettä etsimään varmaankin loppu vuodesta tai syksyllä, kun kuitenkin vasta ensi vuoden kesänä olen lähdössä, mutta ilmoittele ihmeessä täällä, jos jotain ilmaantuu :)