Miten pitäisi toimia??!

Hämillään

Asumme yhteisessä kämpässä mieheni kanssa. Olemme pitkään asuneet jo yhdessä ja rakkautta on riittänyt. Suhde on koko ajan ollut hyvä, ollaan tehty yhdessä asioita ja omaa aikaakin on ollut esim.ystävien kanssa.
Riitelyä on ollut ja joskus jopa tappelua niin että mies on minua satuttanut ja myös minä häntä, mutta näin on käynyt kerran pari... Johtuen siitä, että mies tulee yöllä kotiin vaikka on luvannut tulla kanssani nukkumaan hyvissä ajoin. Silloin kun näin käy, en halua mieheni nukkuvan loppuyötä vieressäni ja hän vetää siitä raivarit.

Mutta itse asiaan, mieheni ei enään vietä aikaa kanssani. Hän on löytänyt uuden ystävän (joka on minun hyviin ystäviin lukeutuva) Mies viettää aikaa hänen kanssaan koko ajan, joka ilta. Olen siitä kysynyt mieheltäni ja ystävältäni. Sanovat olevansa kavereita.
Viimeinen pisara oli se, että mieheni viikonloppuna lähti kaverinsa kanssa ajelulle ja yllättäen sainkin seuraavana päivänä tietää, että olikin käynyt katsomassa tätä uutta ystäväänsä ja valehteli siitä minulle... Yritin olla välittämättä. Nykyään hän ilmoittaa että meinaa mennä tämän tytön luokse ja kysyn että voisinko tulla mukaan ja vastaus on että eivät halua minua mukaan. Olen aivan hämilläni. Emme ole enään ystäväni kanssa edes väleissä, eikä se tunnu haittaavan miestäni eikä pahemmin ystävääni.. Mitä minun pitäisi tehdä? Vai olenko vaan turhaan mustasukkainen? Annanko mieheni viettää ystäväni kanssa aikaa?

3

224

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kukastakukkaan

      Sinun mehiläisesi lentelee kukasta kukkaan. Kukaan toinen ei voi määrätä mitä sinun pitäisi tai ei pitäisi tehdä . Tiedät vastauksen 100% varmuudella jo itsekin.

    • ulkouolella

      Voivathan he olla ystäviä, ei se olisi mitään uutta maailmassa, mutta se, etteivät he halua jakaa ystävyyttään millään tavalla sinun kanssasi, herättää sinussa varmasti paljon kysymyksiä. Ne kysymykset tulee esittää suoraan heille.

    • sepomtytär

      Sun pitäs lakata provoilemasta...säälittävää!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä

      Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla
      Maailman menoa
      594
      2084
    2. Sinä. Just sinä.

      Palataan ajassa taaksepäin vuosi tai kaksi. Mitä tekisit toisin jos voisit?
      Ikävä
      103
      1036
    3. Hotellille löytyi ostaja....

      Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,
      Kuhmo
      18
      987
    4. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      4
      847
    5. Onko se loukkaavaa

      Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k
      Ikävä
      101
      845
    6. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      71
      760
    7. Onko kaivattusi seinäruusu?

      Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai
      Ikävä
      50
      749
    8. Tiedätkö kaivattusi musiikkimaun?

      Minkälaisesta musiikista hän pitää?
      Ikävä
      63
      715
    9. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      78
      700
    10. Moi, olen Lampunhenki

      Kerro toivomuksesi🏺
      Ikävä
      65
      563
    Aihe