On varmaan joku paha karma mua seurannut siitä asti kun aloitin seurustelun. Olin 18v ja aloin seurusteleen 17v tytön kanssa...meillä meni hyvin, kaikkea kivaa tehtiin ja sextattiin mut jostain syystä tyttö löysi toisen kaverin...oli tapaillut jo toista tyyppii kaks viikkoa enenkuin soitti mulle ja sanoi että ei enää seurustele mun kanssa. Sitte sinkkuilin aikani kunnes löysin taas yhden naikkosen ja sehän oli täys horo...petti mua mennen tullen ja jos ei ois kaverit kertonut mitä mun selän takana tapahtuu en ois tiennyt...kiitti vain kavereille, horo sitten jäi. Taas meni aikaa kunnes luulin et nyt napsahti kohdilleen...sellainen söpöliini just mulle sopiva. Jo suhteen alussa huomasin et nainen on halukas, tykkää seksistä ja usein piti saada. Siitä sit avoliittoon kihlat ostettiin ja syntyi jälkikasvuu. Ajattelin et kerrankin mut taas se paha nosti päätään ja avovaimo petti 6 vuoden jälkeen, naiskenteli naimisissa olevaa miestä ja kertoi kun oli lopettanut suhteen, miks kertoi en tiedä vieläkään. Siinä vaihees meni usko perinteiseen uskollisuuteen perustuvaan parisuhteeseen ja naisiin. Ja kuten sanotaan seura tekee kaltaisekseen...huomasin et haluin itsekin vierasta...kesti kuitenkin kauan mut sitten panin, ei tuntunutkaan pahalle varmaan kun ei ollut yksipuolista toi pettäminen. Tuntui jopa hyvälle ja olin vielä toisenkin naisen kanssa sitte lopetin. On noista jo kulunut aikaa mut ei ole kohdalle uskollista naista osunut, nyt elelen vielä tän saman muijan kanssa tyydyttäväs suhtees. Jos ero vielä tulee en tosiaankaan enää parisuhdetta etsi...voin trefailla, paneskella jne. Elää huoletonta elämää.
Jo alusta asti
luntatupaan
679
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Tuskimpa vaan mikään karma. Sinä vaan itse joko tieten tai tietämättömästi valitset juuri sen tyyppisiä naisia. Tämähän on tutkittu juttu; alkoholistin hakkaama nainen hakee uuden hakkaja-alkoholistin. Alistettu hakee uuden alistajan. Jne.
Menepä vaan itseesi ja myönnä, sieltä se "karma" löytyy.
Yhdyn+ylläolevaan+mielipiteeseen.+Lisäksi,+99%+käy+niin+että+kun+tuntemattoman+partnerin+kanssa+vie+sarastavan+ystävyyden+intiimitasolle,+ei+lopputulos+olekkaan+sitä+mitä+luulee+ja+toivoo.
Kai+tuo+täytyy+oppia+kantapään+kautta.+Jotkut+eivät+opi+sittenkään!
Komppaan edellisiä!
Ei mulla muuta.
En oo kyllä tietoisesti etsinyt naistyyppiä jotka pettää...en kyllä kiusais itseeni...huonoa tuuria kai sitten mut kyllä vituttaa, vieläkin.
Lue oikein ajatuksella Oppiaikäkaikki.n kirjoitus. Se kertoo millilleen missä sinä teet väärin.
Muuta käytöstäsi, toivottavsti löydät eron ystävyyden ja intiimisyyden välillä.
...Ja vielä, sellaisia ne naiset...