JOKA VIIDES SUOMALAISNUORI SYRJÄYTYNYT

4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

SPR kuulemma auttaa ne antaa miljardeja ja kerää rahaa ihan sikana Suomalaisille....

Äänestä

Voihan ne mennä navettaan

Äänestä

Eise nii tarkkaa ole, kuha joku ees käypi töissä ja ei oo syrjäytyny

Äänestä

JÄRKYTTÄVÄVÄÄ mutta tätä olen epäillyt kun olen katsonut kaupunkiuvaa esim. Helsingissä joten ei mikään big surprise mulle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


xlouys kirjoitti:

http://yle.fi/uutiset/koulutusvertailun_karu_fakta_joka_viides_nuori_suomalaismies_tyoton_tai_ei_opiskele/9169450 Suomi samaa tasoa tässä asiassa EU:n kriisimaiden kanssa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu