Irakilaispoikien uima-allashuvituksia

runkvisti

22

156

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • karvaaat

      Äiteski joutu ostamaan uimalasit että näkee tarkemmin altaassa mitä saa saunassa sisäänsä :)

    • Affen

      Sanon mä, että on noi eteläpohjalaasten äijienkin uimahallitavat outoja. Siellä ne rasvamahat pulikoivat ja räpläävät kikkeliään, eiväy osaa uida. Riitäisi että räpiköivät lastenaltaassa.

    • Säälikunpilalla

      En ole enää voinut käydä uimassa kun irakilaiset häiriköivät siellä! Harmi että pilasivat tuonkin paikan.

      • Eikä ole ainoa minkä ovat pilanneet, eikä myöskään siksi jää.
        Tämä ns. laillinen (ihmisoikeuksiin perustuva) ihmiskauppa tulee lisääntymään jatkossakin, tästähän on tehty suomen poliikoille ja heidän lähipiireilleen elinkeino, jolla kansa kupataan täysin tyhjiin.
        Velkaa ja lisävelkaa/lisäbudjettia vain kehiin, että saadaan raha kiertämään oikeisiin vakuutuskuoriin, näistä syntyvän, yhä lisääntyvän velan voi sälyttää rahvaalle niin monin eri tavoin, siitä on jo karvaasti saatu esimerkkiä.
        Eli pilaaminen tulee jatkumaan ja laajenemaan ja lopulta siitä tule maan tapa, johon suomen alkuperäisväestö on pakotettu sopeutumaan.
        Sopeutusopit eivät näihin paperitta ja valehtedellen maahan tulleillle mene koskaan perille. Näiden sopeutusopit sanellaan moskeijoissa.


    • Säälikunpilalla

      Olivat tukkineet oven edustankin niin ettei lapset tohtineet mennä uimahalliin.

    • Jälijetselekään

      Kaverin tytär oli tullut uimahallista niin oli matu istunut tyttären pyörän päällä eikä ollut siirtynyt, oli likka itkenyt ja joutunut kävellä kotiin.

      • voihuhhuh

        Ja kummin kaima todistaa?


      • Jälijetselekään
        voihuhhuh kirjoitti:

        Ja kummin kaima todistaa?

        Ota vajakki pää pois pensaasta ja avaa silmäsi.vaikka et halua nähdä todellisuutta niin näin nukyään suomessa tapahtuu.


      • kirjoitustaito

        Et taida sinäkään ihan täältä olla lähtöisin kun ei kirjoittaminen suju. Vai olisitko käynyt elämämkoulua?


      • painumuualle

        Nolo mikä nolo.

        Mees rääpäle takaasi mistä oot tullukki.


    • ÄLYHOIONKOSITA

      NIM Jälijetselekään MITÄHÄN SINÄKIN NATSIPIRU YMMÄRRÄT TODELLISUUDESTA???????????????

    • paskasakkia

      Eikös noilla moniosaajilla pitänyt saada suomi nousuun?
      Miten nyt suu pannaan suvakit kun matut ovatkin osoittautuneet lukutaidottomiksi runkkareiksi?
      Runkkaamalla suomi nousuun?

      • bbmälli

        Ei oo noussu persupoikien runkkauksellakaan vaikka paras pääsi jopa bb:een runkkaamaan.
        Uskoisin että matujen avulla Suomi nousee jos minimipalkat poistetaan ja katotaan kuka tekee halvimmalla hommat ja aletaan oikeasti hyödyntämään matuja vientikaupassa, turha sinne punakkaa ja hanakkaa pohojalaasta on laittaa opettelemaan myyntiä


      • hmmmmmmmm

        Niin ,kyllä sinne vienti- tai muihinkin töihin pääsee vain sellaiset joilla on koulutusta ja sitähän näillä runkkareilla ei ole, ei edes kirjoitustaitoa.
        (Ruotsissa on asia huomattu kouluissa, heillä on aivan ala-arvoinen koulutustaso ,minkä asian nyt pitäisi jokaisen tajuta muutenkin,jos ammatti on ollut lammaspaimen niin mitä voi odottaa?)
        Tai sitten herää kysymys että jos nämä runkkarit-murhaajat-raiskaajat-rötöstelijät-valehtelijat ovat niitä insinöörejä -arkkitehtejä-lentokapteeneja niinkuin meille viime syksynä uskoteltiin ,niin minkälaista sitten onkaan käytökseltään se tavallinen kansa jos kerran jopa korkeakoulututkinnon omaavat tyypitkin runkkailevat pitkin uimahalleja-ryöstömurhaavat-raiskaavat paskaiset collegehousut puoliperseessä roikkuen?


    • MatuLastiMaastaPois

      hehhheee suomi nousuun ilmais työllä. lähetätkö vienti hommiin luku ja kirjoitus taidottomat matut. kun kerran on turvallista mennä vienti hommiin, viedään koko MATULASTIT takasin sinne mistä tulivat..

    • ilmaistäysihoitomulle

      milläs sitä elää kun palkkaa ei saa. elättääkö kansa matut ilmais täysi hoidossa, elinkustannukset nolla. mulle myös ilmais täysi hoito. palkka jää muuhun käyttöön.

      • manitooks

        Tulee sitä palkkaa senverran että elää. Kimppamajoituksessa sivummalla asuu, fillarilla polkee työmatkat ja lidlistä ostelee vähän enemmän kerralla ja kokkailee illat. 500e riittää oikein hyvin.
        Ei ne puolalaiset rekkakuskitkaan saa kun 800e ja hyvin näyttää ajelu suomessakin onnistuvan


    • jokasorkkatakasin

      suomi uppoaa suohon matu pisnes vie kansan rahat. mitä työtä kieli, luku, kirjoitus ja ammattitaidottomat osaa tehdä. jos voi mennä vienti kauppaa tekemään. silloin on turvallista, palata koko matulaumat takasin.

      • Sorkkaraudallatöitä

        No sinä ainakin olet täydellisen luku- ja kirjoitustaidoton, luultavasti myös ammattitaidoton. Tällaisten foorumien yksi huono puoli on se, että kuka vain voi tulla ja osoittaa täydellisen osaamattomuutensa, eikä edes itse ymmärrä tuotoksensa tasoa.


    • kalutkankeina

      Sylykijä vain kupsahti omiin häiriköinteihin ja löi päänsä katuun, eimitään munkin lähipiiristä on näin mennyt kaatumalla pari miestä, mutta näillä on ollut heikko kohta pään verisuonistossa ja siitä sitten lähti vuoto matkaan, tässäkin tapauksessa on ehkä samaa.

      Mutta ruakittavat on päivän taas jatsannut piikkiime ja ryystäneet ruakaa oikein kunnolla -jotta jaksavat painaa parahallaa ja ainoalla työkalullaan pitkin yätä, aamulla sitten taas kellot kilikattaa -uuteen soristelupäivään.

    • SomaliaNousuun

      Somalit tulivat Suomeen 25 vuotta sitten. Miten paljon ovat Suomea nostaneet ja moniko on töissä? Onko joku kuullut vaikka somalialaisesta ravintolasta tai pizza-paikasta? Somaleista on 10% töissä ja loput elää suomalaisten veronmaksajien rahoilla.

    • ikaalisten.jampe

      Mulla perse reikä falskaa, uima-altaaseen on ruikut päässy satoja kertoja.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. En minä kyllä enää odota sinua

      Olet siellä sen harmaan kanssa. Niin, annoit minun nähdä lämpimät tunteesi siitä huolimatta. Se merkitsi kyllä paljon. O
      Ikävä
      49
      2478
    2. Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia

      Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on
      Maailman menoa
      60
      2228
    3. Niin surullinen

      onnettomuus taas. Voimia ihan kaikille läheisille,kavereille ja kouluun 🙏
      Lapua
      49
      2035
    4. Joka kolmas työtön on työkyvytön

      Viime vuonna työnhakuvelvoitteen ulkopuolella oli noin kolmannes työttömistä työnhakijoista. Huhheijaa, mihin suomalais
      Maailman menoa
      210
      1738
    5. Jos joku luulee että kaikki käy

      Sanon vain tämän. Minun kanssani ei neuvotella. Minun kanssani eletään tasavertaisesti. Jos se on liikaa, niin ovi rinn
      Ikävä
      68
      1650
    6. Paloautoko se oli kolarissa Juntusrannan risteyksessä?

      Oli kuva paloautosta nettijutussa.
      Suomussalmi
      20
      1610
    7. Sakin hivutus - ilmiö

      Miten tuollainen tuollainen ilmiö kuin ”sakin hivutus” syntyy? Mitä syitä ilmiön syntymiseen tarvitaan? Onko sakissa jok
      80 plus
      89
      1437
    8. Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään

      "Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s
      Yleistä autoilusta
      15
      1419
    9. Ei ole rohkeutta tulla jututtamaan

      Voidaan me nähdä ja tervehtiä, sitäkin harvoin, mutta iso kynnys on edes mennä lähelle ja kysyä kuulumisia. Ymmärrät var
      Tunteet
      12
      1370
    10. Julkinen saunatilanne Haapavedellä, tämä on täyttä paskaa!

      Eilen Haapaveden uimahallin saunassa koettu tilanne oli täysin käsittämätöntä ja helvetin järkyttävää. Ladyboy harjoitti
      Haapavesi
      19
      1354
    Aihe