Tekis mieli pistää välit poikki omiin vanhempiinsa
Vastaukset 7
- Vitunkyllästyny
No nii munkin, ne vaa haukkuu ja arvostelee mua
- mammamaa--
No, mikset tee niin? Mikä estää?
- noniinniintaas
Tätä mä juuri tarkoitan. Sä olet joutunut luottamaan heihin. sä olet joutunut pyytämään heiltä rahaa ja sä olet joutunut turvautumaan heihin hädän hetkellä. Sitten he pettävät sinut ja tulevat sinun elämääsi murtautumalla. heillä on omat rikoksensa ja he kovasti yrittävät vetää myös sinut mukanansa omiin rikoksiinsa. He haluavat että heidän kätensä riittää sinua masturboimaan ja he haluavat että heidän roposensa riittää sinulle keittolounaisiin. kukaan ei kunnioita sellaista lasta, jonka isä ja äiti ovat valmiita vaikka syömään oman lapsensa siitä hyvästä, että muut pitävät heitä normaaleina ja työllistävät ja antavat yhteiskunnan hyväksynnän. Hyvät naiset ja herrat, mun isä ja äiti on ees autisteja ja se on just se, miks mä niitä vihaan ja haluisin jättää ne. ne ei kykene mihinkään muuhun kuin jatkuvaan ihailuun ja emmä nyt sanois, että mun täytyis enään sietää tälläistä. Vittu mitä paskapuhetta niiden suusta kuulee. Mä olen ees normaali, mutta ne ei oo. Ainoo vaan, että mä olen sairaan vihainen ja joka paikasssa. Mua on maailma murjonut.
- noniinniintaas
katsos kun meillä on kunniaa ja meidät on maailma hyväksynyt. Vittu kun ei oo maailma hyväksynyt. Eikä heillä mitään kunniaa ole, enkä minä sitä edes siedä, että he puhuvat maailmasta näin. He ovat autisteja, eivätkä ymmärrä, että ovat vammaisia, joilla nyt on viimeksi yhtään mitään. Heille vaan nauretaan päin naamaa. Mutta minulla sitä on, kunniaa, koska olen vasta heidän lapsensa ja en ole sen liiemmin kuullut mistään autismista. Mutta ajattele asiaa. Heidän täytyy ihan itse nyt hoitaa se vastuu vanhenemisestaan. Mä en siihen puutu. Ja sitähän ne kysyy.
- Vanhemmillaonväliä
Oletan jostain syystä, että aloittaja on nuori, mina en. Voin kertoa, että noin 'miljoona' kertaa elämän aikana on tehnyt mieli panna "välit poikki vanhempiini". En ole kuitenkaan koskaan tehnyt niin koska jos olisin, niin olisin myös häviäjä. Luuseri parhaimmasta päästä.
- hitto_mikä_vinkuja
nosta nenä pois omasta navastasi ja ala vihdoinkin elämään sitä omaa elämääsi ilman vanhempiesi apuja, jos ne kerran noin helvetisti ottavat päähän!
- Kyllafa
Joo
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "3481474- 1141196
- 1151065
Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh22837- 116831
- 111822
- 18460
- 38444
Vaikea löytää samantyylistä miestä
Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i91423- 36423