Moi! Elikkä semmoinen asia mietityttää että kun joitain finnejä on ja niitä tuhoaa esim. aineella brevoxyl, niin niistä jää sellainen punainen kohta, jotka näkyvät aika selvästi. Voiko tällaisia parantaa jollain aineella, että iho parantuisi/uusiutuisi nopeampaa?
Kiitos!
Finnien arvet
4
7362
Vastaukset 4
- aatu
käy katsomassa terveys-palstan "akne ja finnit" osastoa. Siellä on paljon keskustelua ja vastauksia juuri arpien hoidosta!
- Tuttu juttu..
1.Syö sinkkiä, vähintään 15 milligrammaa päivässä niin paranee nopeammin ja ihon kunto paranee myös...
2.Juo vettä reilusti useita litroja päivässä, keho ja iho tarvitsee sitä, se myös puhdistaa ihoa.
3.Osta kuorintavoidetta, sillä voit kuoria ihosi pari kertaa viikossa jolloin se uusiutuu ja arvet lähtee ajanmittaan.
4.Kuorimisen jälkeen voit laittaa jotain arpia korjaavaa voidetta, tätä saa esim kosmetiikkaliikkeestä helsingin kampin pikkukauppakeskuksen alakerrasta. Merkkiä en muista enää mutta kysele sellaista joka korjaa arpia (on tarkoitettu esim palovammaihon hoitoon joten kyllä tehoaa)
Tämän lisäksi myös hyvä ihonhoitosarja, pesuneste, kasvovesi sekä juuri joku hyvä rasva niin kyllä ne ajanmittaan lähtee :) - Unohdin..
Jos haluat ne nopeasti pois niin voithan aina varata ajan vaikka laserkuorintaan.tms käsittelyyn jossa iho kuoritaan lääkärin tai ihonhoitoammattilaisen toimesta.
- Ello
Unohdin.. kirjoitti:
Jos haluat ne nopeasti pois niin voithan aina varata ajan vaikka laserkuorintaan.tms käsittelyyn jossa iho kuoritaan lääkärin tai ihonhoitoammattilaisen toimesta.
Tiiätkö mitä, mulla on täysin sama juttu! Käytän Brevoxyliä ja jäätosiaan punaset läikät! Taidan minäkin mennä apteekkarin vastaanotolle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1062205- 103886
- 65815
- 46790
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???21726Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha517716Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76640- 64615
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik23580- 57551