Nyt alkaa olla kiire jos haluaa nussia sikoja

tai lehmiä. Pian häkki heilahtaa.


http://www.hs.fi/kotimaa/a1474424263743
26103
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 26

Vanhimmat

Moni mies asuu lehmän kanssa

1Äänestä
  • Ja ätmeillä on tähtäimessä poikain perseet, koska edes "lehmät" eivät ole heistä kiinnostuneita.

    1Äänestä

  • Ja nainen sian kanssa

    1Äänestä

  • aloittajalla suurin pelko

    Äänestä

eräille se on näköjään jo heilahtanu
koppiintuneet elukat kuulostaa kaikki ihan samalta

Äänestä

DarkFearin viimeinen tilaisuus

Äänestä

Mjoo

Kai kissaa saa vielä panna?

(Hihitystä)

Äänestä

On jo vihdoin aikakin saada eläimiinsekaantuminen rangaistavaksi teoksi. Toivottavasti laki saadaan voimaan pian.

Vihervasurit varmaan tätäkin lakia vastustavat, koska heidän maailmankuvansa mukaan on ihan ok olla seksisuhteessa minkä tahansa kanssa.

Jopa eläimen kanssa, ja jopa homosuhteessa eläimen kanssa, kuten joitakin aikoja sitten YLEnannon ohjelmassa haastateltu saksalainen mies. Hän oli vakavassa parisuhteessa uroskoiransa kanssa, ja kertoi kuinka kumpikin on vuorollaan bottomina ja topmanina.

Ainoa ongelma tällä suurella eläinten ystävällä oli se, ettei enemmistö ihmisistä oikein tahdo hyväksyä hänen rakkauselämäänsä.

Äänestä
  • Joo, mutta nyt kriminalisoinnin syy on eläintensuojelu eikä moralismi ja hyvä niin.

    Äänestä

  • eläintenoikeudet kirjoitti:

    Joo, mutta nyt kriminalisoinnin syy on eläintensuojelu eikä moralismi ja hyvä niin.

    Turha lässyttää moralismista.

    Eläimillä on oikeus elää rauhassa ilman raiskatuksi, seksuaalisesti hyväksikäytetyksi tai pahoinpidellyksi tulemista, ja se on moraaliseen arvovalintaan perustuva kanta. Maailmassa on paljon ihmisiä, joiden moraali sallii kaiken luettelemani, eikä omatunto kolkuta. Eläimiä jopa tapetaan pelkän kieroutuneen seksuaalisen mielihyvän takia.

    Jos sen tuomitseminen on moralismia, niin voi voi..... Toisaalta, ehkä vain näet kaiken selkeän kannanottamisen moralismina? Jos näin, niin voin kertoa sen, että kaiken ihmisen pahuuden psykologisoinnilla oikeuttaminen on merkki moraalin ja arvojen puutteesta.

    "Everything goes" -asenne on "Nothing matters" -asenne.

    Eläinten oikeudet ylipäätään on moraaliin ja etiikkaan perustuva asia. Ja se ei ole mikään uusi asia, vaikka viherpiiperöt näin haluavat uskoa.

    Äänestä

Kontulan anna tulee kyllä taistelemaan pervojen oikeuksien puolesta niin ettei tuo laki tule ikinä menemään lävitse. Vihreätkin varmaan vastustaa voimakkaasti ja aloitetaan vahva yle:n kampanja jossa tehdään eläimiin sekaantumisesta kiva ja "ihan normaali" asia niin että kohta varmaan saa kirrkohäitäkin pervoilijat viettää.

1Äänestä

Ei kai kukaan enää nykymaailmassa eläimiin sekaannu. Toista se oli ennen vanhaan, kun maaseudun poikamiehille ei ollut pillua tarjolla muualla kuin navetassa.

Äänestä

Harmi suvakkinaisten kannalta kun lakupekkojen ja muidenkin apinoiden kanssa seksin harrastaminen kriminalisoidaan.

1Äänestä
  • Haista rasisti paska

    1Äänestä

  • haista.paska kirjoitti:

    Haista rasisti paska

    Jaha, ja siinä eka vokissa töissä oleva ylipainoinen spr:n kukkahattutäti jo purkaakin turhautumistaan kun ei voi enää laillisesti Afrikasta saapuneiden apinoiden kanssa paritella. Nyt täytyy sitten tädin lähteä itse panomatkalle Gambiaan.

    1Äänestä

  • Apina osaa kirjoittaa, apina luulee olevansa viisas. Tyhmä apina sahasi oman oksan.

    1Äänestä

  • haista.paska kirjoitti:

    Haista rasisti paska

    Haista itse. Haista vaikka sitä ihailemaasi paskan väristä laiskaa sosiaalipummia, joka tulee Suomeen raiskaamaan ja tekemään rikoksia.

    Äänestä

  • 1217 kirjoitti:

    Apina osaa kirjoittaa, apina luulee olevansa viisas. Tyhmä apina sahasi oman oksan.

    Kerrot selvästi itsestäsi.

    Äänestä

Eläinseksi. Se on homoille

Äänestä
  • Väitätkö, että homot ovat eläimiä?

    Äänestä

PS. Minun sikani nimi ei ole Britney vaan Terhi K.

Äänestä

Tarkoittaako aloittaja sitä, että lehmä voi vasikoida?

1Äänestä

Mun mielestä tästäkään asiasta ei tarvitsisi edes keskustella, eläinten nussiminen pitäisi olla ehdottomasti kiellettyä, ei ainoastaan eläinten hyvinvoinnin takia, vaan sen että yhteiskunnassa vallitsisi edes jonkinlaiset moraalistandardit.

Äänestä
  • Todellakin.

    Pitäisi olla jokaiselle ihmiselle itsestäänselvyys, että eläimiä ei alisteta ihmisten seksuaalisille perversioille.

    Pitäisi olla jokaiselle ihmiselle itsestäänselvyys, että eläimiä ei kohdella muutenkaan huonosti tai väkivallalla halliten.

    Ja sitten sellainen asia, mistä varmaan saan taas pyyhkeitä: Eläimiä ei saa inhimillistää. Eli eläimen hyvä elämä ei tarkoita sitä, että sille puetaan vaatteita ja sille katetaan paikka ruokapöydässä. Eläin ei ole myöskään asuste.

    Äänestä

  • Kai se eläin saa nussia omaa lajitoveriaan? =D

    Kumminkin moni muu laji, kuin ihminen saattaa saada huomattavasti enemmän arvostusta. Toki kyseessä silloin on koko laji, eikä vain jotkut yksilöt, mutta jotkut näistä yksilöistä on kaikilta ominaisuuksiltaan lähempänä yksisoluisia aitotumallisia eliöitä.

    Äänestä

Miksi tuollainen esimerkki kun yleisin eläinseksin muoto on koira ja nainen

Äänestä

Kommentoi aloitusta


laitmuuttuu kirjoitti:

tai lehmiä. Pian häkki heilahtaa.


http://www.hs.fi/kotimaa/a1474424263743

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu