Tässä syksyllä sekä minä että mies matkustetaan työreissuja ja perheen teineillä olisi listaa mm. Macin ja Sephoran liikkeisiin. Kannattaako noita ostaa Helsinki-Vantaalta (Mac), vai Prahasta vai Usasta, tai niiden lentoasemilta? Missä olis edullisin hintataso? Usassa olisi Black Friday silloin kun olen siellä.
Vastaukset 1
- vertailemaan
Mac on jenkkimerkki, joten jenkkilästä sitä saa ehkä halvemalla kuin Euroopasta. Sephora taas on Ranskalainen ketju, jolla on sekä oma merkki että se myy myös kaikkia mahdollisia maailman merkkejä - liikkeitä myös USAssa.
Riippuu siis siitä mitä ne sun tyttös haluaa sun heille ostavan.
Macia saa toki Suomestakin (Stockmann), kun taas Sephoran Sephora-merkkisiä tuotteita myy vain Sephora itse ja sillä ei ole Suomessa yhtään liikettä, edes lentokentällä.
Mm. noiden merkkien omilla ja lentokenttien nettisivuilla voi vertailla hintoja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 901338
- 45717
- 20649
Sinisilmäiselle tutulle miehelle
Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit48620- 53608
- 46579
- 76576
Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön
Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o132558Ylen typerät rinnastukset.
Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan190531- 41522