petetty/lähes petetty mies ! millaisessa tilantees

vaimosi/nainen petti? kaipaan juuri semmosia perus normi tilanteita joissa ei oikeastaan aavista mitään, eli ei venymisiä töissä tms epäm. reissuja. jakakaa tietoanne ja kertokaa myös minkä luontoinen/tyylinen naisesi on=?
20207
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Vastaan pettävävä vaimona. Petän silloin kun mies on pihdannut muutaman kuukauden ja tarjoutuu tilanne pettämiseen. Niin yksinkertaista se on.

Äänestä
  • Olet siis likainen horo!

    Äänestä

Naisystäväni saa kyllä miesten huomion helposti. Ei pukeudu mitenkään erityisen seksikkäästi mutta isot tissit ovat miehille hunajaa ja pyöreö peppu. Naisystäväni paljasti jälkikäteen olleensa salasuhteessa, en tiedä mikä aiheutti tilanteen...seksiä kyllä oli vaikka harvakseltaan silloisen tilanteen takia. Sanoi myös käyttäneensä kumia koska halusi olla vastuullinen. Ellei olisi kertonut en olisi huomannut mitään. Mitään tavallisuudesta poikkeavaa ei oikeestaan ollut, hyvin peitti suhteensa.

Äänestä

Ei ollut muuta kuin outo tunne, että joku mättää. Vaimo kielsi kaiken järkähtämättä, kunnes käry kävi. Ei ollut mitään varsinaisia merkkejä, jotka olisin tiedostanut, mutta joku alitajuisesti kuitenkin oli vialla.

Äänestä

Kaikki vaikutti normaalilta, kunnes mielialan vaihtelut alkoivat hämmästyttämään. Meni kuitenkin kuukautiskierron piikkiin joitain kertoja. Oudon paljon myös kännykän käyttöä ja piilottelua, josta muutamia kertoja mainitsinkin. Tilanne niistä korjaantuikin joksikin aikaa.

Vietetään paljon aikaa etenkin viikonloppuisin kavereiden kanssa. Minä baarissa ja hän yökerhoissa. Ei mitään epämääräisiä reissuja tai poissaoloja. Piti aina tietoisena missä menee ja kenen kanssa. Menojen suhteen ei siis mitään epäiltävää, kun luottamus pelaa molemmin puolin. Aina oli liikkeellä jonkin naispuolisen kaverinsa kanssa tai kaveriporukassa.

Sattumalta jäikin sitten kiinni parin vuoden suhteesta varatun miehen kanssa. Mies olikin ollut useimmissa tapauksissa tämä "naispuoleinen" kaveri, jonka kanssa meni. Olivat viettäneet aikaa hotelleissa, käyneet risteilyillä ja olleet jopa meillä kotona, kun olin ollut yötä poissa.

Syy mielialan vaihteluunkin selvisi. Oli ollut välillä vaikeaa tämän toisen miehen kanssa.

Kiltin tytön oloinen nainen kysymyksessä ja perus hyvän näköinen.

Äänestä
  • mIllainen luonne? itse pelkään näitä salailevia naisia joita ei saa kertomaan tunteista muutenkaan. tarjoutuvat tilaisuuden tullen sitten kokemaan se kielletty hetelmä.

    Äänestä

läheisyys loppui , hyvin yksinkertaista, tuli kaikenmaailman selitykset miks ei jaksa jne , tuli kyllä totaalisen puskista että miehellä oli seksi suhde toisen kanssa . kyselin onko meidän välillä kaikki hyvin, seksiä olisi saanut kyllä kotonakin muttei miestä kiinnostanut . kaikki oli kuulemma hyvin suhteessa. ei osaa sanoa miksi meni toisen sänkyyn.

Äänestä
  • Vaikka olisi seksisuhteessa silti kannattaa antaa myös omalle kumppanille...tupla nautinto aina parempi.

    Äänestä

  • ksysmys koski naisia jotka pettää..

    Äänestä

Ei aavistanut mitään.Vaimo lenkkeili iltaisin,joskus viikonloppuisin myös päivällä.Olin meidän pienten lasten lapsenvahtina vaimon lenkkien ja tyttöjen tapaamisten aikana.
Autuaan tietämättömänä menojen todellisesta luonteesta.
Kunnes toisen osapuolen vaimo oli käräyttänyt puolisonsa,hän kertoi minulle miehensä ja vaimoni pari vuotta jatkuneesta suhteesta.Hänen hölmö miehensä oli narahtanut tekstarien jättämisestä puhelimeensa vaimolleni,kovin oli ollut suoraa tekstiä tapaamispaikkojen sopimisesta.
Taitaa viimmeinen lapsemme olla tuon miehen tekemä,itse olen tullut niihinaikoihin hedelättömäksi työni vuoksi,pitää varmaan tehdä testi,koska asia vaivaa minua.
Ei noita pettämisiä aina mistään merkeistä havaitse,jotkut naiset ovat vain pirun taitavia näissä asioissa vailla mitää omaatuntoa.

Äänestä
  • Kohtalotoveri.Vamoni kusetti minua kai melkein koko 20 vuotta jatkuneen avioliittomme ajan.Puolivuotta sitten törmäsin vanhaan kaveriini ,mentiin tapaamisen kunniaksi kaljalle.Siinä muutaman otettuamme hän halusi avautua vakavasta asiasta joka oli vaivannut häntä.Oli jo pitenpää halunnut kertoa vaimoni syrjähypyistä jotka oli kai yleisemmin tiedossa paitsi minulla.
    Hän oli nähnyt omin silmin yhden naapurikaupungissa.Oli ollut työmatkalla,istunut iltaa hotellinsa ravintolassa johon oli tullut vaimoni miehen kanssa.Myöhemmin illalla he olivat menneet huoneen samassa hotellissa.
    Vaimoni tunnusti pettäneensä minua vuosien ajan,kuulemma silloin tällöin.Ero tuli.

    Äänestä

Muijan vaatetus muuttu jollain tavalla ja ulkoinen olemus...oli tapaillut miestä hotellissa ja autossakin olivat paneskelleet...näin ainakin kertoi, halusi varmaan vaan ärsyttää tai mikä lie ahdistus tullut kun kertoi. Lutka mikä lutka...riittähän noita vaikka naiset muka uskollisia ja PAH.

Äänestä

On uskollisia naisia ja uskottomia.

Äänestä
  • Missähän ne uskolliset naiset on,eipä ole lähipiiriin sattunut.

    1Äänestä

Kyllä ulkoinen olemus vaihtuu jatkuvasti.Nyt hän alkaa käytämään muotoiltuja alus asuja näytäisi paremalta pillu näytäisi pantavammalle autossaaan hän antaa pilluaan jos saa vieraan suostumaan munan käteesä ottaa ja antaa sille hyvää.

Äänestä

No ensin ihan jutteli kaverina kirjoittelevat mese viestejä ja watssabb käytössä. Kahvilla käytiin, syömässä, sitten toisen kotona useampaan kertaan, oluella baarissa, breidit käyttöön ettei kiinni jää, ylitöitä joista työnantaja ei koskaan maksanut kun on tämä lama aika. Työajan käyttö, kesken työpäivän käynnit, Mitäs vielä no puhelin äänettömällä ja kiinni kun kotona oli ettei vaan tullut kiinnijääminen. Nähtävästi joku äkkäsi ne kun sain tiedon muualta. Hermostuneisuus, valehtelu, näytteleminen. Tällä kuviolla Nämä hommat hoidellaan. Kuinka mahtavasti taas puoliso uskoo toiseen koska kotona ei taas näytetty mitään olevan vialla. Kun epäilin alkoi todella näyttö ettei meillä ole mitään. Seksi lisääntyi ja helllittelyitä/ suukottelu ja vannominen ettei toista ole. Lopulta kun vahinko kävi teki nähtävästi lopun suhteestaan. Näinhän ne ukkomiehet ruukaa tehdä. Helppoa kuin heinän teko. Eli kuka salanussimiseen ryhtyy siitä kiinni jää ihan varmasti! Ja en eronnut koska aijon nyt itsekin löytää tuon kakkosen jonka kanssa nautin ja samalla elän uutta liittoa miehen kanssa kerran näin haluaa. Pidetään nyt kulissit pystyssä ja nautitaan muiden kanssa. Ainakin itse tiedän miten toimia etten kiinnijää! Ja jos jään niin ei se haittaa kun sen on vaan hyväksyttävä se mitä itse teki niin teen myös minä!

Äänestä

Pukeutuminen muuttui, juoksi yhtäkkiä kokoajan baarissa. Ei enää kattonu silmiin. Sit kerran kännissä paljasti että oli pettäny. Ei katunu yhtään, totes et hän vaan on tällainen ja todennäköisesti tulee pettämään uudestaan. Lapsen myötä siihen iski joku äiti Teresa ja tunsi muka syyllisyyttä kaikesta mitä oli mulle tehny. Noh nyt lapsi jo vähän isompi ja vieraat taas taitaa kiinnostaa. Lapsi sitä ei kiinnosta yhtään. Varmaan jos erottais antais sen mulle kokonaan ettei olis häiriöksi. En halua erota, jostain syystä rakastan tota horoa. Ja haluan lapsen saavan elä ehjässä perheessä. Itellä ei tee mieli pettää, olen ehdottoman yksiavioinen ja halveksin pettäjiä.

Äänestä

kasvaako tuo pettämisinto naisella kun lapset pääseee teiniän puoleen väliin että jos ero tulee ei ole niin vakavaaa lasten puolesta?

Äänestä

Avomies petti monenlaisissa tilanteissa. Välillä hän oli kyllästynyt minuun ja jossain kännijuhlissa pani ensimmäistä vastaantulijaa. Välillä hänelle tuli jokin uusi työkaveri, jonka kanssa ihastuivat ja hän päätyi pettämään. Viimeisen kerran petti, kun läheiseni kuoli, enkä jaksanut olla ihan oma itseni....hän haki seuraa muualta. Sen kerran jälkeen näytin ovea.

Äänestä
  • Pettämiset kannattaa pitää omana tietonaan, parhaiten onnistuu kun tapailee tai tapaa jonun suhteessa olevan kanssa kuten minä. Vieläkin on salassa ja pysyykin, oli kiva kokemus. Eihän sitä kukaan samaa leipääkään jatkuvasti syö, vaihtelu virkistää.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


lapsiperheenisä kirjoitti:

vaimosi/nainen petti? kaipaan juuri semmosia perus normi tilanteita joissa ei oikeastaan aavista mitään, eli ei venymisiä töissä tms epäm. reissuja. jakakaa tietoanne ja kertokaa myös minkä luontoinen/tyylinen naisesi on=?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu