Maahanmuuttotaustaisia oppilaita ei päästetty muiden luokkaretkellä olevien oppilaiden mukana tutustumaan Olkiluodon ydinvoimala-alueelle. Yhteiskunta on selkeästi varuillaan pienimpienkin terrori iskujen varalta. Hyvä juttu, ei ole varaa virheisiin.
Maahanmuuttotaustaisilta kielto Olkiluotoon
Olkiluoto
11105
2Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Ei turhia riskejä.
Se on sitä oikeaa kotouttamista, tietävätpä etteivät kuulu joukkoon.
Eikä vihervasuja.
https://www.youtube.com/watch?v=cOZA93cQv4g
Julkaistu 4.9.2016
Vuoden 2016-2017 aikana Sipilän hallitus on ottanut maahan (vasten Dublin sopimusta) haittamaahanmuuttoa jolla varastetaan valtavia määriä Suomen kansan verovaroja matubisneksellä rahastavien taskuun. Tulijat ovat lähes yksinomaan palautuskelpoisiksi todetuista maista. Hyödylliset idiootit (ns suvaitsevaiset) eli pääasiassa 40 ikäiset elähtäneet suomalaiset naiset ovat vastaanottokeskuksissa (osa vapaaehtoisesti) hyysäämässä aikuisia elintasoturisteja ja kävelemässä itseään 20-30 v nuorempien matujen kanssa pikkukaupunkien kaupoissa käsikädessä 'opastamassa' heitä maan tavoille. Eikö juristien ja insinöörien kotimaissa ei ole kauppoja.. Tällä Suomi nousuun!
https://www.youtube.com/watch?v=meLpUdFVljs
Jos joku suomalaisista olisi yrittänyt paeta sodan aikana niin oltaisiin tapettu. ihan tiedoksi että jos Suomeen tulisi sota niin 20v miehet olisi rintamalla taistelemassa eikä sotaa pakenemassa.
Suomalaisten oli ehkä helpompi valita puolensa joko loikata neukkuihin tai pysyä omissajoukoissa.Syyriassa toki enempi valinnanvaraa,hallituksenjoukot,maltillisetkapinnalliset,jyrkemmätkapinnalliset,isis ja vaikkapa venäjä ja usa ja onhan siellä kurdit ja Turkikin jo noista luulis löytyvän mieluinen puolustettava.
http://static.mvlehti.net/uploads/2016/09/king-kong-seksuhullu-apina.jpg
32-vuotiaalle Salem Azere Abrehemille 8 kuukauden ehdollinen tuomio seksuaalirikoksista
Syyksi luetut rikokset olivat kaksi pakottamista seksuaaliseen tekoon sekä seksuaaliseen tekoon pakottamisen yritys.
Lestadiolaisten hyväksikäyttötapaukset ovat vielä lopullisesti tutkimatta.
Saa nähdä, mitä sieltä paljastuu. Kuinka monen torirasistin hymy hyytyy!
Kantsi olla tarkkana mitä sanot lestoista.saattaa Messias Sipilä painaa rasismi nappia ja tulee vakava syyte.
Ihan selvää rasismia....
Mee sanoon sveduille Malmöön rasismista.