miksi en pysty

raukka

Olen antanut anteeksi 3 vierasta naista.

Olen vienyt lopetuspiikille itse kolme rakasta lemmikkiä.

Mutta miksi en osaa ajatella itseäni, en ole tyytyväinen elämääni enkä parisuhteeseeni.

Mutta mikä tekee musta niin heikon etten voi sanoa toiselle "haluan eron"

Onko syy siinä että tiedän että se tulee häntä satuttamaan ?
Olen asiasta maininnut 3 kertaa jo ja hän sen on ymmärtänyt mutta haluaa unohtaa.
Haaveilee edelleen yhteisestä tulevaisuudesta.
Minusta siihen ei enään ole.
Nukuimme samassa sängyssä, molemmat omillalla puolilla,hyvää yötä toivotetaan mutta siihen se sitten jääkin jäänyt jo monta kuukautta.

Olisinko tulevana vkl tarpeeksi vahva ?

4

169

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Klikkaamua12

      Moi. Tiedän tuon tunteen...sen ettei osaa ajatella itseään. Elin noin yli 7 vuotta. Annoin oikeastaan miehelle ihan kaikkeni, mutta kun se ei kuitenkaan riittänyt...hän petti minua muutaman naisen kanssa, ja sen yhden kanssa pari vuotta. Sain sitten kiinni verekseltään ns. housut kintuissa. Se oli todella järkyttävää, ja on vieläkin ajatuksena sellainen, että tunnen kuolevani hitaasti riutumalla.
      Halusin erota mielessäni useasti, mutta en kyennyt sanoa sitä. Eroa ei tullut vielä pettämisenkään paljastuttua, vaan pari vuotta sen jälkeen suhde kuivui kokoon luottamuspulan takia. Olen ajatellut monesti jälkeenpäin, että olisinpa avannut suuni, ja kertonut, että en halua elää näin.

    • oppeliini1

      Sinun ei tarvitse olla "vahva". Sinun ei tarvitse analysoida itseäsi. Sinun ei tarvitse huolehtia miehestä.
      Ainoa mitä sinun tarvitsee tehdä, on kerätä kimpsusi ja kampsusi ja poistua tuon kyseisen miehen elämästä.

      Ainoa mitä se vaati on aivan pikkiriikisen energiaa ja Luojan juuri sinulle lahjaksi antamansa aivojen käyttöön ottoa!
      Ne sinulla ainakin on tallella koska osaat vielä kertoa huonosta olostasi. Mutta tuonhan sinä olet tiennyt jo kauan aikaa sitten. Miksi enää jahkailet? Laikuuttasiko?

    • dhfjlksjsdgdjhgsjkdfgd

      no joko te erositte häh?
      ei jaksa tätä ruikutusta.....

      • Siinäpäkysymys

        Ei ole erottu näet fb tiedoista tilanteen. Muuttaa sen heti kun todella haluaa eron. Mutta kun ei niin ei eletään nyt tässä kulissia vaikka hamaantulevaisuuteen ja ihan vaan sun kiusalla. Mitä sitten mitä se helvetti sulle kuuluu ollaanko vaiko ei olla?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä elukkaa kaivattusi

      muistuttaa? Vastaan ite myöhemmin. Miehelt.
      Ikävä
      75
      4377
    2. Haleja ja pusuja

      Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺
      Ikävä
      74
      4215
    3. Onko mukava nähdä minua töissä?

      Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭
      Työpaikkaromanssit
      43
      3619
    4. Oi mun haniseni

      Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli
      Ikävä
      16
      3203
    5. Hei rakas sinä

      Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle
      Tunteet
      38
      2850
    6. En kirjoita sulle tänne

      Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä
      Ikävä
      14
      2592
    7. Kyllä mulla on sua ikävä

      Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm
      Ikävä
      10
      2414
    8. IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.

      IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm
      Maailman menoa
      33
      1585
    9. Nainen, tunnusta että olet varattu ja tyytymätön suhteeseesi

      Ja siksi pyörit täällä ikävä palstalla etsien sitä jotain jota elämääsi kaipaat. ehkäpä olet hieman surullinen, koska ta
      Ikävä
      157
      1322
    10. Savon murteella viäntäminen asiakaspalvelussa?

      Olin äsken tekemisissä puhelimitse rahoitusalan firman asiakasneuvonnassa. Tyyppi väänsi leveää savoa oikein perusteelli
      Maailman menoa
      83
      1136
    Aihe