Olen 14v poika, ja minulla on ollut aina vaikeaa tyttöjen kanssa. Vaikka minulla on sisko silti kun joku tyttö tulee koulussa puhumaan minulle, hermostun heti. Minä punastun ja tärisen ja en saa oikein mitään sanottua suustani. Tämä oli ongelma, kunnes seiska luokan puoli välissä eräs luokkani tyttö tuli parikseni tansissa (tanssi oli pakollinen liikunnassa) ja hän huomasi kuinka hermoilin. Hän rupesi juttelemaan minun kanssa ja oloni tuli rennommaksi. Hänen ansiostaan en hermoile niin paljon tyttöjen kanssa. Rupesin viettää aikaa hänen kanssaan ja olimme lopulta melkein parhaita kavereita. Kahdeksannen luokan alussa hän kokeili nuuskaa ja lopulta oli muiden tyyppien kanssa päihteitä käyttämässä. Hän tuli aina myöhässä tunnille tai ei tullut ollenkaan. Eräs kerta kysyin, että haluaisiko hän tulla käymään meillä. Tähän hän vastasi että, on mielummin muiden kanssa juomassa. Päätin antaa asian olla ja olin vanhojen kavereideni kanssa aina koulussa. Eilen hän kuitenkin tuli luokseni ja kertoi että, hän aikoo lopettaa päihteet. Olin iloinen asiasta, mutta sitten hän sanoi että, hänet lähetetään laitokseen (päihteet, myöhästymiset, lintsailu). Olen todella huolissani hänen puolesta, hän oli paras kaverini. Hän joutuu sinne omista hölmöyksistään, mutta en halua että hän menee. En voi tehdä muuta kuin olla masentunut asiasta.
Kaveri menossa laitokseen
1
178
Vastaukset
- ystävävälittää
Kuulehan sinä siellä.
Se että kaverisi joutuu laitokseen ei ole maailmanloppu.Hän saa siellä tarvitsemaansa apua ja tukea.Turvalliset rajat elämäänsä.
Voit olla yhteydessä häneen.Ehkä myös vierailla hänen luonaan.Luota siihen,että hän saa apua.
Sinäkin olet saanut apua itsellesi hänen kauttaan.Sellainen on tosi ystävyyttä.Kun auttaa ja huolehtii,samalla rakastaa ja välittää.
Ole hyvällä mielellä ystäväsi puolesta.
Pidä yhteyttä häneen.Olette tärkeitä toisillenne.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävä sinua
Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k374896- 823476
- 302943
- 612915
- 72709
Kesäseuraa
Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t552270- 371752
- 181681
Tuksu on edelleen sinkku - nuori Joonas jätti!
Hihhahihhahhaahheee Joonas keksi hyvän syy. : Tuksu on liian Disney-prinsessa hänelle. (Mikähän prinsessa lie kyseessä….91680- 161574