Saadaanko rosvopoliisi Aarnio takaisin Suomeen?

Yllättäen tämä kaikkien rikollisten sankari on paennut ulkomaille. Miten vaarallisista rikoksista epäilty on ylipäätään voitu laskea pois maasta? Kuka on vastuussa?

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016093022395251_uu.shtml

"Aarnio on parhaillaan ulkomailla, eikä hän halunnut kommentoida asiaa tiedotusvälineille."
979
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

"07.03.2009 16:20 <-fobba-> Huumepoliisin (Jari Aarnion) tutkinta taas koskee lähinnä poliisin mahdollisia vääriä menettelytapoja tutkinnassa eikä sitä, että poliisi olisi vetänyt jotain välistä tai johtaisi jotain omaa liigaa. Joten vedäppä hieman happea ennen kuin tulet päästämään tänne noita aivopierujasi:-)"

Äänestä
  • Onko tuo valehtelua?

    Äänestä

  • rosvopoliisi Aarnio

    Äänestä

Ma luulen, että fobba on tässä jotenkin mukana.

Äänestä

Onko Interpolilla tietoa missä tämä poliisi-instituution häpeätahra mahtaa luurata? Saadaanko helpommalla Suomeen kuin vaikkapa MV-lehden heppu?

Äänestä
  • Voi näitä tietämättömiä hölmöjä ! Aarniolla on jo neljä vuotta ns. hyvää. Rautalankaa: kun Aarnio on jo istunut kaksi vuotta, niin se vastaa neljää, koska Suomessa ensikertalainen suorittaa vain puolet tuomiostaan. Eli, vielä on varaa vuoden tuomioon, vasta sen yli menevä tietää uudelleen vankilaan passitusta.
    Kyllä yksinkertaiset ihmiset ovat kamalia.

    Äänestä

Vangitsemisen rajana oli ennen,jos syytteen kohteena olevasta rikoksesta vankeustuomion alaraja on 2 vuotta tai enemmän.
Eli Aarniota ei olisi saanut päästää vapaalta vastaamaan.

Äänestä

imekää lekaa :D

Äänestä

Turvallisempi kätkeä rahat ulkomaille kuin omalle tontille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mitävitua kirjoitti:

Yllättäen tämä kaikkien rikollisten sankari on paennut ulkomaille. Miten vaarallisista rikoksista epäilty on ylipäätään voitu laskea pois maasta? Kuka on vastuussa?

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016093022395251_uu.shtml

"Aarnio on parhaillaan ulkomailla, eikä hän halunnut kommentoida asiaa tiedotusvälineille."

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu