toin kyseisen auton marraskuussa,veropäätös tuli joulukuussa.se oli ensin n.5000-e olivat arvioineet auton uudemmaksi korimalliksi vaikka virkailija näki auton.soitin takas tulliin et mitä helvettiä ,ne lupas tarkastaa ja ottaa yhteyttä.parin päivän päästä tuli uusi vero joka oli alveineen n.3700-mutta sekin on musta liikaa.autolla on ajettu 134000 ja se on 3.3 automaatti LE malli jossa kaikki herkut mut ei nahkaa auto on hyvässä kunnossa ,uudet etu iskarit piti laittaa n.600-asennettuna,sitä ne ei tullissa huomioinu ollenkaa .kannattaako valittaa?kuinka paljo ne mua kusetti
voyager 96/11 vanhakoppa
oikeavero
7517
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Laita pakoputkikin samalla jos maksaja on
Kun tuota tuollaisen autokauppiian painajaisen,viimeistä vuotta tuota mallisarjaa voit varautuakin tappioihin.Tyhmästä päästä siis kärsii koko ruumis.
Ole kiitollinen että pudottivat noinkin paljon veroa,en näe eväitä että vero enää laskisi kun uudemmassa korissa on n 5000e verot.
Teit nyt tosi typerän tempun. Ei ole mitään järkeä tuoda vanhanmallista ja maksaa siitä vielä noin hurja verokin. Aina on aikaa miettiä, eikä vouhkata hulluna jonkun halvan paskan perässä. Ite toin 98:n ajettu 78000 vero oli 6000ekee, revi siitä
ostamani auto on mun saksalaisen kaverin auto se tuli sillä suomeen kun tuli tänne mulle hommiin joten en ole juossut minkään halvan perässä.sillä autolla on ollu yks omistaja ennenkuin tää edellä mainittu kaveri sen osti.siitä autosta vielä se on ruosteeton ja muutenki hyväs kunnos,mulle on ihan sama onko se auto 96vai98 kunhan se on hyväs kunnos.
Jos voyageriin (olipa se sitten uusi tai vanhakoppanen) alkaa tulla kilometrejä yli 150tuhatta niin ainoa järkevä tapa toimia, on se että hukkaa sen jollekin toiselle huono-onniselle ja hieman typerälle "näyttäjälle". Tämä on valitettava tosiasia, joten ota neuvosta vaari.
Laita heti myyntiin eniten tarjoavalle jos et halua pian maksaa 3500 ekee lisää.....
Kaverinikin toi vastaavan ja oli automaatti loppumetreillä. Siinä se oli 3000 ja 4000 eken välissä ja kilsoja vasta 148000km. Kyllä kandee laittaa vahinko kiertään. Nettiauto on hyvä paikka myydä.