Tekstiviestin lähettäminen

Neuvolantäti

Tämä aihe ei ole itselleni tällä hetkellä ajankohtainen, mutta muistui mieleen palstan keskusteluja lukiessa. Olen huomannut, että kun nainen on kiinnostunut miehestä, niin EI kannata lähettää tekstiviestiä/sähköpostia ja ehdottaa tapaamista. Siinä nimittäin käy lähes aina niin, että vastausta ei kuulu. Sitten on TOSI kiva jäädä pohtimaan, minkä takia ei saanut vastausta... Eli kannattaa mieluummin vaikka soittaa, koska sitten miehen on lähes pakko kommentoida asiaa edes jotenkin. Harva mies lyö luurin kiinni mitään sanomatta, kun nainen pyytää treffeille.

3

185

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ijfnvfnvb

      En vastaa tuntemattomiin numeroihin.

    • XXXon42

      No jos jo tunnet kyseisen miehen,( koska tiedät ilmeisesti jo hänen numeronsa tai saat sen joka tapauksessa nimen perusteella Fonectasta selville) niin eikö olisi fiksua ihan naamakkain kysyä " lähdetkö kahville, lenkille, leffaan? "

      Tosin jos kaveri on jo varattu, niin hänen "pasmat" saattaa mennä sekaisin, itse en ainakaan lähde trefeille jos olen varattu.

      Jos sopertaa jotain omituisia selityksiä naama punaisena niin unohda heppu.

      • jännämie

        Jos varattua pyytää kahville, niin sen voi tulkita myös tavalliseksi kahville menoksi. Ainakin jos varattu tietää, että kysyjä tietää, että hän on varattu.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      74
      2395
    2. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      37
      1967
    3. Harmi että välimme

      Menivät niin solmuun.
      Ikävä
      101
      1233
    4. Hei sinä rakas mies.

      Milloinkaan kohdataan? Toivottavasti pian....❤️
      Ikävä
      49
      1012
    5. Ajatuksia

      Mitä ajatuksia hän herättää tänään?
      Ikävä
      92
      910
    6. Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki

      Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.
      Ikävä
      26
      847
    7. Äimän käki

      Olen vähää vaille viisikymppinen mies, ja olen elellyt ilman parisuhdetta parisen vuotta. Nyt vihdoin ja viimein tuntuu,
      Sinkut
      147
      713
    8. Mille kirjaimelle

      toivotat hyvää yötä , kuka on mielessäsi kun menet nukkumaan?
      Ikävä
      29
      710
    9. Katse

      Miltä se tuntuu, kun hän katsoo sinua?
      Ikävä
      41
      685
    10. Nainen, miten suhtautuisit

      Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?
      Ikävä
      56
      598
    Aihe