Passailen, en kirjoita. Määrittelen palstaa aloituksien mukaan.
Tuskin kovin moni jolla on se palstan aihepiirin suhde kirjoittaa tälle palstalle.
Suurin osa kirjoittajista on joko maahanmuutto vastaisia tai pitävät sitä jopa kuppaa parantavana tekijänä.
Molemmat ovat väärässä. Ei se kinaamalla parane, ei maahanmuutto eikä se kuppa.
Maahanmuuttajia on eri ryhmiä. On normaalisti maahan työn tuomana tulevia. Heitä jopa etsitään Suomeen, työnantajan toimiksi annosta.
Normaaleja maailmaa ja elämää nähneitä älykköjä.
Maahanmuuttajia jotka ovat tutustuneet suomalaiseen ulkomailla. Olleet suhteessa jo Suomen ulkopuolella useita vuosia. Palanneet Suomeen perheenä, ei kai valittamista?
Ryhmän kolme voivat kaikki nyt ihan itse etsiä omista tiedostoistaan, myös sen mikä siinä nyt niin kismittää!!! Puolesta ja vastaan, niistä voi toki keskustella.
Luen ja odotan niitä suhde aloituksia
ChinaDragon
0
50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1257513Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?937224Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit287149Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta
Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t656296Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t66040Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik1005642Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?465448Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa665285Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus445168Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset304943