Tummaihoiset huutelee autoista naisille.

Syylistyykö kadullakävelevä nainen tällöin Rasismiin ???
983
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Kadulla kulkeva kantisnainen ei voi mitään tälle asialle.
Sipilän mukaan täytyy vain sietää asia, tottua siihen.
Tällaiset asiat ovat hallituksen mukaan vähäpätöisiä, eikä niihin puututa millään tavalla.
Poliisi ei myöskään puutu.
Eli mitään ei voi tehdä.
Ei mitään...

Äänestä

  • Naiset voivat tasapuolisuuden vuoksi autossa matkustaessaan esim. osoitella matuja sormella tai näytellä kansainvälisiä käsimerkkejä. Näin kyseiset ahdistelijat ehkä huomaavat kuinka epäkohteliaasti itsekkin käyttäytyvät huudellessaan vieraille ihmisille. Käytöstavat heillekkin kunniaan.

    Äänestä

Jos nainen on seksikäs ja miehet muslimeja, saattaa nainen syyllistyä kiihottamisesta kansanryhmää kohtaan.

Äänestä
  • Mopoautosta huuteleva kansanryhmä on kuitenkin aika pieni.

    Äänestä

Miksi sossu maksaa ajokortit ja autot mustille mutta ei valkoisille?? Onko tämä vihreiden käsitys kestävästä kehityksestä?

Äänestä

Tottahan toki nainen syyllistyy Rasismiin.
Samoin jääkarhut grönlannissa syyllistyvät Rasismiin.
Intiassa olevat pyhät lehmät syyllistyvät Rasismiin.
Kiinalainen tavaroita kuljettava juoksupoika syyllistyy Rasismiin.
New Yorkissa lehtiä myyvä musta nuori syyllistyy Rasismiin.
Kengänkiillottaja Perun keskustassa syyllistyy Rasismiin.
Ruotsalainen maanviljelijä syyllistyy Rasismiin.
Brittiläinen bussinkuljettaja syyllistyy Rasismiin.

Vieläkö pitää jatkaa listaa, se on nimittäin loputon?
Jos saisi sen tyypin oikeuden eteen, joka lanseerasi yhtäkkiä vuonna 2015 sanan rasisimi suomalaiseen kielenkäyttöön, pyytäisin mahdollisimman isoa tuomiota.

Maailman typerin asia on väittää että suomessa on rasismia.
Sitä nimittäin ei ole!
Ihmisten, jotka sitä sanaa käyttävät, pitäisi selvittää mitä se tarkoittaa, ja lopettaa sen käyttö välittömästi.
Pikku hiljaa otetaan sellainen käytäntö, että jos joku sillä nimellä toista nimittää, hän saa syytteen kunnianloukkauksesta.

Äänestä

Jos ei välittömästi levitä pillua kunniakansalaisten kutsun kuultuaan, selvää rasismia!!

Äänestä

Varmaankin puolukan poiminnalla ansainneet autonsa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mallikursille kirjoitti:

Syylistyykö kadullakävelevä nainen tällöin Rasismiin ???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu