Onko kanaloita vielä konkurssissa?

Kunnanjohtaja ei ole päivittänyt munablogiaan senjälkeen kun matut lähti kivitipusta. Onko aika myydä kanalan osakkeet va onko uutta kulutuspiikkiä tulossa?
856
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Kanaloista ei tietoa, mutta yrityksillä trattoja ja vekomustuomioita näyttäisi olevan

Äänestä

Kaatuuko koko lappajärvi siis?

Äänestä
  • Eeii kaadu..veroäyriä voi vielä nostaa paljonkin

    Äänestä

Vaikea tietää, lähin kanala on laihialla.

Äänestä

Lappajärvellä odotetaan että tänne alkaisi suuri muuttoryntäys. Meteoriitti ei kuitenkaan iske kahdesti samaan paikkaan eli turha ihmeitä odottaa. Äkkiä talot myyntiin ja pois täältä. Kuka sammuttaa viimeisenä valot?

Äänestä

Antaako kunnan uusi elinkeinojohtaja neuvoa jos perustan kerroskanalan kivitipun hotelliin? Monenkerroksen munaa löysänä ja kovana voisi olla lappajärven uusi hittituote.

Äänestä

Kyllä kunnanjohtaja antaa siitä määräyksen ,ja kunnanhallituksen puheenjohtaja sen heti hyväksyy.Ei lappajärvellä sen enempää käsittelyjä tarvita,turhaan siinä kunnanvaltuustuustolta alkaa lupaa kyselemään.

Äänestä

Tämä negatiivinen kirjoittelu vie Lappajärven ilmeiseen nousuun?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Munakovana kirjoitti:

Kunnanjohtaja ei ole päivittänyt munablogiaan senjälkeen kun matut lähti kivitipusta. Onko aika myydä kanalan osakkeet va onko uutta kulutuspiikkiä tulossa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu