Täällä on mainittu useampaan kertaan tuo nimi. Joku sisäpiirin juttuko, kun kaupoissa ei myyjät tienneet edes nimeä. Vitsiä koko homma? Vai yritättekö leikkiä viisaampaa kuin muut? Hankkikaa elämä.
Two witches
14
3198
Vastaukset
- bändi
Ja tietoa löytyy jos osaa/jaksaa etsiä :
http://twowitches.fingoth.net/ - Stigmata Demonic
On se oikea bändi, mutta et sä mitään menettänyt vaikka et levyjä löytänytkään. The 69 Eyes tekee paljon parempaa goottia.
- Lucretia
goottia??? Jos two witches ei ole goottia ja 69 eyes on, niin siinä tapauksessa hanna pakarinenkin on goottia!
- Sir Slut
Lucretia kirjoitti:
goottia??? Jos two witches ei ole goottia ja 69 eyes on, niin siinä tapauksessa hanna pakarinenkin on goottia!
two witches edustaakin synkkää mököttelyä.
goottigenren nirppanokkapuolta.
ihan sama vaikka räjäytettäs koko ryhmä maata kiertävälle radalle, kukaan huomais mitään ;) - Stigmata Demonic
Sir Slut kirjoitti:
two witches edustaakin synkkää mököttelyä.
goottigenren nirppanokkapuolta.
ihan sama vaikka räjäytettäs koko ryhmä maata kiertävälle radalle, kukaan huomais mitään ;)Sir Slut ilmaisi asian ytimen. En ole koskaan tajunnut mitä ihmiset Two Witchesissa näkee? Huonoja soittajia ja vielä huonompia biisejä. Tai onhan ne eukot ihan hyvän näköisiä, mutta ei se niistä hyvää bändiä saa aikaiseksi.
- Incubi Notturni
Sir Slut kirjoitti:
two witches edustaakin synkkää mököttelyä.
goottigenren nirppanokkapuolta.
ihan sama vaikka räjäytettäs koko ryhmä maata kiertävälle radalle, kukaan huomais mitään ;)Mistä tuollaisen olet saanut päähäsi? Näin bändin 1999 Tuskassa makasiineilla, eikä se kyllä mitään mököttelyä ollut. Ihan helvetin rock ja hyvä lavalla. Se kosketinsoittaja (Iiris?) oli tosi seksikäs.
- osastoa
two witches oli ja on jossain muodossa edelleen toimiva marginaalisemman linjan goottiporukka jota luotsaa jyrki-witch (huomattavasti kaljumpi jyrki, kuin jyrki69). yhtye on nimekkäämpi keskieuroopassa ja etelä amerikassa, ja tampereella edelleen elävä legenda. yhtyeen suomen kulta-aika taisi olla siinä 96~97~98 kun pystyssä oli myös legendaarinen mexas-ravintola. kuitenkin jyrkillä on tiettävästi sormensa pelissä esim lumous tapahtuman tiimoilla ja pumpun kotipaikka on tainnut vaihtua tampereelta tuonne saksanmaalle...
ne jotka tietävät enemmän sanokoon sanansa- Katti
Juu, Noidat loitsivat kyllä edelleen ja voin kertoa tämän erittäin luotettavasta lähteestä eli Jyrki-noidalta itseltään. Hän on Saksassa tällä hetkellä, mutta levynkansia on hiottu viime aikoina, sillä kolme uutta levyä on ilmestymässä ympäri Eurooppaa ensi kuussa.
Bändi on goottirockia soittava synkistelijäporukka, joka ei lähemmin katsottuna ole ollenkaan synkkä (siis omasta mielestäni, sillä bändin jäsenet ovat oikein ihania ihmisiä). 69:t ovat tämän poppoon henk.koht frendejä vuosien takaa, mutta noidat ei 69silmiä arvosta enää, sillä, no joo, se on heidän asiansa. Undergroundmenoa, mutta kovaa sellaista. :)
- Siege
Aika koskettavaa. Suosittelisin lämpimästi googlettamaan ennen kuin avautuu keskustelupalstoille pätemisestä. Eivät levykauppojen myyjät kaikkea voi tietää, minkäs sille mahtaa. Kannattaa olla itse aktiivinen ja etsiä tietoa, tosin saahan sitä näinkin.
- Keskiyön mato Tampereelta
Suosittelen tsekkaamaan yhtyeen Agony Of The Undead Vampire Part 2 levyn jos ei ole vielä tuttu tämä Suomalaisen _underground_ goottirockin kivijalka. Julkaistiin uusintapainoksena muutama vuosi takaperin ja luulisi löytyvän esim Cyberwaren postimyynnistä.
Taas porukka sai aikaan yhden mainstream VS underground keskustelun. Onko nyt hyvä ja tyytyväinen olo? ;) - mona
Keskiyön mato Tampereelta kirjoitti:
Suosittelen tsekkaamaan yhtyeen Agony Of The Undead Vampire Part 2 levyn jos ei ole vielä tuttu tämä Suomalaisen _underground_ goottirockin kivijalka. Julkaistiin uusintapainoksena muutama vuosi takaperin ja luulisi löytyvän esim Cyberwaren postimyynnistä.
Taas porukka sai aikaan yhden mainstream VS underground keskustelun. Onko nyt hyvä ja tyytyväinen olo? ;)tuon agonyn jälkeen ehdottomasti ostolistalle bändin uusin, tuo kesällä ilmestynyt sacrifice. kuulette miten hyvältä noidat nykyisellään kuulostaa. myös bites-levy on tajuttoman hyvä.
- Plaah13
Laulaja taitaa kaksi nuottia. Ei jatkoon.
- Kaksi_witsiä
Laulaja on kolmen soinnun ihme :D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2812244Saana airola ja. muusikko spekulaatiota
Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki131928Mistä löytää kadonnut motivaatio?
Mikä neuvoksi, kun oikein mikään ei enää jaksa huvittaa eli ei ole motivaatiota tehdä mitään? Joka päivä ajattelen, että1311828- 1511378
Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen
Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?1381247- 85866
Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...
Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä186822- 174816
Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri
Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala437745- 52602