Mitas sanotte ?

nyyhkymies

Oon 46v mies,(1970)muija jattimut 15v yhteisen elaman jalkeen,paastakseenitse elamassa eteenpain.Olen vakivaltaan taipuva paihderiipuvainen,jotenoikein teki!!!TUNTUU VAAAn niiin PAHALTA! mua jaksoi nainen 35,(1981) sen 15vuotta,mita jaksoi MUT EI ENaaa!!!!se vihaa mua kun vein elamasta sen parhaat vuodet,vaikka ei myönna.ymmarran hanen ratkaisunsavahaisillakin jarjenrippeillani,mita mulla on jaljella,mut envoi tunteilleni mitaan ja NIIIIN pahalta tuntuu!!!!(nyyh) ja taaon ihan tosi juttu,nain mulle kavi

8

286

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sanoimummo

      eteenpäin -------------------------->

    • Kyllähän jätetyksi tuleminen kauheaa on, mutta tässä tapauksessa naisella ei todellakaan tainnut olla muita vaihtoehtoja ja syyt tiedät itsekin.

      Ehkäpä järkevintä mitä tähän sinun tapaukseesi nyt osaisin kommentoida on eräältä toiselta eropalstalta vastikään bongaamani viisaus:

      ”Niin huonoa asiaa ei olekaan, etteikö sitä juomalla saisi vielä huonommaksi.”

    • äläsurelääkelöytyy

      Sympatiat ja empatiat on kaikki sun puolella ap. Tekipä tosi kamalasti, ei ollu oikea nainen sulle. Mutta älä sure, ei muuta kuin lisää viinaa nuppiin ja taju kankaalle aina kun heräät. Jatkossa pidät tajunnan tason hyvin matalalla, sillä kaikki sun ongelmat, myös se väkivaltasuus, korjaantuu.

    • naisellaoikeusolla

      onnellinen, eikä tuhlata koko ikäänsä miehen kanssa, joka ei pysty/halua muuttua. Hoitokeinoja varmasti olisi ja jokainen itse päättää haluaako olla väkivaltainen, vai ei.

    • itseä.niskasta.nyt

      Sanon, että HOIDA SE PÄIHDEONGELMA POIS ELÄMÄSI TIELTÄ.
      Mitäs sinä siihen sanot?

    • päihteetpois

      Komppaan edellistä mielipidettä. Näin entisenä deekuna voin sanoa et kandee ryhdistäytyä viimestään sillon kun kumppani lähtee nosteleen. Se on se viimenen vihje joka pitää ottaa jo tosissaan.
      Itsesääli ei kato lopu ikinä ellei sitä ite lopeta muuttamalla elämäntapansa. Eikä sitä muutosta tartte tehä tässä maassa edes omin avuin ja yksinään. Sen kun vaan haet ammattiapua, niin mäkin tein ja olen nyt ollu raittiina jo 10 vuotta, enkä kadu!

    • eikaivaantaas

      Hmm... Miksi ihminen hakkaisi näppäimistöllä aate ään sijasta ja oota öön sijasta - paitsi yhdessä kohtaa...

    • maricle

      Voi nakki!!
      Ajattele ensin miksi nainen on ollut liitossa josta itsekkin ymmärrät ,että lähti ,niin 15v. Hän on todella yrittänyt ja yrittänyt ja tehnyt varmaan miljoona kertaa päätöksiä, että nyt saa loppua. väkivalta on valtaa ja on varmasti ollut aikoja että nainen ei vaan ole yksinkertaisiesti uskaltanut jättää. Mutta joo suru on aina suru. ja se pitää läpikäydä.

      nyt on sulla huikea mahdollisuus muuttaa koko elämän kulkua. SILLÄ jos et muuta niin kun löydät uuden siipan sama tilanne voi olla edessä myöhemmin ja onkin.
      Henkinen väkivalta muuten on sitten ihan yhtä pirullista kuin fyysinen. Jokainen naista haluava mies muistakoon ,sen että omat edut eivät saa mennä jyräten naisen toiveiden ja asioiden edelle. se on väkivaltaa myös...
      tsemppiä uuteen elämään..valtavan upeaa ja uusi seikkailu on aina positiivinen asia,,,sillä se on tylsän olon kääntöpuoli.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      27
      3285
    2. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

      Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
      Kotimaiset julkkisjuorut
      12
      2439
    3. Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?

      Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.
      Puolanka
      83
      2334
    4. Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen

      Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell
      Kotimaiset julkkisjuorut
      106
      2054
    5. Toivoisitko Rakas vielä?

      Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
      Ikävä
      76
      1673
    6. Ihan pieni näkeminen vaan

      👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
      Ikävä
      47
      1537
    7. Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"

      Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta
      Suomalaiset julkkikset
      26
      1446
    8. Keskustelua kasteesta

      You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti
      Kaste
      400
      1295
    9. Jos saisit antaa yhden neuvon

      jälkikasvullesi elämää varten, niin minkä antaisit?
      Sinkut
      121
      1186
    10. Tulipalo viimeyönä

      Olipa ikävä kuulla tämä tulipalo, nyt on jatkuvasti asuinpaloja.Grillikausi alkanut.Grillit pois parvekkeilta ja asuntoj
      Jämsä
      15
      1136
    Aihe