12. uhitteleva viesti anopilta v. 2016

eimeidänelämässäenää

Mitä tahansa sä sanotkin anoppi noissa viesteissä, niin et tunnu huomaavan, että mitään mitä sanot, vaikka kuinka törkeää ja ala-arvoisa, ei saa sun poikaasi ikinä, koskaan vastaamaan sulle. Ei, vaikka kuinka yrität haukkua tätä etänä, siitä mitä olet kuullut omilta sukulaisiltasi (joiden kanssa olet vielä väleissä) että mun mies on muka tehnyt tai jättänyt tekemättä.

Mikä saa yli 70-v katkeran naisen lähettämään osaksi uhkaaviakin viestejä pojalleen? Pettymys omaan elämääsi, kun avioliittosi ja elämäsi ei ollutkaan mitä halusit? Viha poikaasi kohtaan , jota olet ilmeisen selvästi tuntenut tätä kohtaan, koko tämän elämän ajan? Koska äitinä olet epäonnistunut enemmän kuin ihmisenä? Olet valinnut elämäsi suunnan ihan itse, olet valinnut miehesi itse. Päätit tehdä lapsia, vaikka et ollut tasapainossa oman itsesi kanssa ennen sitä. Olet huono äiti, olematon äiti. Ällöttävä ihminen.

1

202

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Oire.pahemmasta

      Säästä viestit. Näytät ne muille sukulaisille kun käyvät ja kysy, saavatko hekin tällaisia.
      Anopilla saattaa olla joku alkava muistisairaus tai muu tila, jonka ensi oireita nämä ovat.
      Jos uhkaukset ja viestitys ovat perusteettomia, ei pidä ajatella, että ne osoittavat pelkästään ilkeyttä. Takana voi olla jotain pahempaakin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      80
      2067
    2. Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä

      Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai
      Ikävä
      366
      1269
    3. Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?

      Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu
      Suomussalmi
      27
      1115
    4. Kirjoita jotain

      Kivaa, hellää ja piristävää
      Ikävä
      141
      1038
    5. Päälle hautaus?

      Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa
      Lieksa
      134
      880
    6. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      97
      824
    7. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      45
      727
    8. On tuota ikäeroa meillä kyllä aivan liian paljon

      Etsi samanikäistä kuin olet, niin minäkin.
      Ikävä
      62
      726
    9. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      61
      686
    10. Voisit nainen joskus vastata minulle

      Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.
      Ikävä
      63
      672
    Aihe