Vainoharhainen

flkn

Olen jo kohta 27 vuotias mies ja kokemukset naisista ovat vähäiset.

Ongelmani on se että en tahdo saada naisen iskemiseen liiankin kovasti haluamaani omaa rauhaa. Sitä mahdollisuutta vain en helpolla heru, kun harvemmin he liikkuvat yksin, jotta saisi rauhaa iskemiseen esim. kahvilassa, syömäässä jne. Voitte naiset itsekkin antaa neuvoa tähän.

Onko tuottavaa iskeä yksin olevaa naista vai onko se heille pelottavaa? Toisaalta, lähes kaikki ketkä näen itselleni "hyvässä" paikassa, eivät sattumoisin ole kiinnostavia. Yllämainitun 27 vuoden ikänikin vuoksi on yhä vaikeampi nähdä 25-27 vuotiasta sinkkua hyvässä paikassa.

Alunperin toivoin löytäväni sitä kautta, että pääsen tekemisiin kiinnostavan naisen kanssa, jonka katseista ja eleistä huomaan olevan myös kiinnostunut minusta, mutta niin ei ole käynyt ja vuosittain pääsen tekemisiin vain muutaman uuden naisen kanssa.

Kannattaako siis keskittyä yksin olevaan naiseen vai täytyykö naisten iskemisessä elää yleisön kanssa? En suinkaan toivo, mitään suljettua huonetta vaan ihan sosiaalista tai muuta julkista paikkaa missä muut on loitompana eivätkä kuule.

4

216

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • uivv

      Harvoin se iskeminen onnistuu missään kaupassa tai puistonpenkillä. Baarissa istuvalla naisella ei yleensä ole kiire mihinkään ja ehtii jutella. Tai sitten voit mennä harrastamaan jotain ja tutustua naisiin sitä kautta. Tai laittaa ilmoituksen nettiin, mutta nettituttujen kanssa sovi ensimmäinen tapaaminen julkiselle paikalle, koska se nainen voi olla oikeasti vaikka joku raiskaajahomo.

    • utjry

      Harrastus olisi hyvä vaihtoehto, mutta harrastukseksi käyn vain salilla ja sieltä en usko löytävän. Nettiä olen harkinnut, aiemmin halusin kovasti löytää luonnollisemmin muualta kuin netistä. Baarista voi etsiä, mutta se taitaa vaatia, että viis veisaa mahdollisista tuijottajista.

    • naisen.neuvo

      On se kyllä melkoisen haastavaa jos todella olet vainoharhainen ja vaadit saada tavata naisen jossain tyhjiössä ja äänieriössä! Se tekee asiasta kyllä todella monimutkaisen!
      Miksi pelkäät että muut "kuulee"? Mitä pelkäät heidän kuulevan? Sanotko jotain joka ei sovi muitten korville? Enpä usko että baarissa tai muussa sellaisessa kaikki olisivat keskittyneet seuraamaan mitä juuri sinä teet ja sanot! Kyllä siellä kaikilla on varmasti tarpeeksi omissa jutuissaan. Ei siellä missään teatterilavalla istuta ja yleisö seuraamassa ympärillä!
      Jos sinulla todella on paranoidisia ajatuksia, hae apua. Elämäsi tulee olemaan todella raskasta ja hankalaa jos jatkat noin.

    • 2242

      Alkuperäinen kirjoittaja

      En toivo mitään huonetta tai yksityistä. Ihan julkiseen paikkaan haluan treffeille. Treffit vain ovat erilaiset kuin ensi-iskeminen. Siihen toivon mahdollisuutta saamatta "yleisöä". Totta on kyllä että tuskin ketään kiinnostaa seurata yritystäni. Pitäisi tietenkin voittaa se yleisönpelko.

      Alan jo huomata syyn siihen miksi itselleni hyvässä paikassa näkemäni naiset ei tahdo olla kiinnostavia - he sattumoisin ovat liian nuoria, kun itse 27-vuotiaana henk. kohtasesti haluan ainaki 25 vuotiaan, pienellä mahiksella 24 voi myös riittää. Iän mukana onkin yhä vaikeampi törmätä samanikäiseen sinkkuun. Kannattaisiko sinkkujen yhteisvoimin perustaa sinkkujen kokoontumispaikka?

      Itselläni jonkin verran huomiota iskiessä lisää se, että olen tummaihoinen ja lähes kaksimetrinen, mutta tiedän että ne katseet pitää vain sivuuttaa.

      Mikä ohje siis olisi ja onko paikkoja missä helpommin näkee vanhempia nuoria sinkkuja mm. 25-29 vuotiaita. Ei kuitenkaan baareja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      24
      3409
    2. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      11
      2818
    3. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      28
      2504
    4. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      42
      1907
    5. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      51
      1749
    6. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      14
      1641
    7. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      42
      1525
    8. KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!

      Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola
      Suomalaiset julkkikset
      10
      1458
    9. Oletko uhriutuja?

      vaikka itse olet rääkännyt toista ja aiheuttanut ties mitä toiselle.
      Tunteet
      54
      1404
    10. Missikohu edustaa nykyajan monimuotoisuutta

      Puolesta vai vastaan, saako esittää pilkkaavasti jonkun toisen ihmisen syntyperäisiä ominaisuuksia? Kadulla vastaan tule
      Sinkut
      263
      1151
    Aihe