Häiriköivä anoppi = it's payback time.

payback2016

Oh, by the way, "anoppi", joka lähettelet miehelleni niitä outoja tekstareita ja soittelet, joihin emme vastaa. Muistat kai sen autokorjaamon jossa olette huoltaneet autonne useamman vuoden, sen jonka omistaa eräs erittäin läheinen sukulaiseni, ja josta olette saaneet alennuksia, Minun ansiostani.

No, kerroin tälle, mitä olette ihan viimeksi tehneet, ja hän sanoi minulle, että alennukset loppuivat tähän ja veloittaa teiltä ihan sen normaalin hinnan kuten muiltakin asiakkailta, tai hiukkasen korkeamman, ihan miten uutisen siitä otat, kun seuraavan kerran tulet sinne käymään.

Eli "anoppini", palaat takaisin aikaan, ennen tämän miniän järkkäämää autodiiliä.

Minulla on muutama muukin asia, josta voin tehdä taustalla asiaa ja ilmoituksia, mutta ripottelen ne tasaisemmin vuoden varrelle.

1

208

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • outoahuttua

      Autokorjaamoita on Suomi täynnä. Anoppisi osaa kyllä äänestää jaloillaan kaikista järkkäämistäsi "palvelupaikoista". Huomasin, että teitittelet anoppiasi, vai koskeeko boikottinne myös appiukkoa, siis molempia miehesi vanhempia?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      44
      3032
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      36
      2651
    3. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      53
      2604
    4. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      105
      2304
    5. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      50
      2136
    6. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      342
      1903
    7. Mitä haluat sanoa kaivatullesi?

      Onko ikävä? Milloin näitte viimeksi?
      Ikävä
      150
      1556
    8. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      73
      1418
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      23
      1248
    10. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      28
      1185
    Aihe