Oh, by the way, "anoppi", joka lähettelet miehelleni niitä outoja tekstareita ja soittelet, joihin emme vastaa. Muistat kai sen autokorjaamon jossa olette huoltaneet autonne useamman vuoden, sen jonka omistaa eräs erittäin läheinen sukulaiseni, ja josta olette saaneet alennuksia, Minun ansiostani.
No, kerroin tälle, mitä olette ihan viimeksi tehneet, ja hän sanoi minulle, että alennukset loppuivat tähän ja veloittaa teiltä ihan sen normaalin hinnan kuten muiltakin asiakkailta, tai hiukkasen korkeamman, ihan miten uutisen siitä otat, kun seuraavan kerran tulet sinne käymään.
Eli "anoppini", palaat takaisin aikaan, ennen tämän miniän järkkäämää autodiiliä.
Minulla on muutama muukin asia, josta voin tehdä taustalla asiaa ja ilmoituksia, mutta ripottelen ne tasaisemmin vuoden varrelle.
Häiriköivä anoppi = it's payback time.
payback2016
1
255
Vastaukset 1
- outoahuttua
Autokorjaamoita on Suomi täynnä. Anoppisi osaa kyllä äänestää jaloillaan kaikista järkkäämistäsi "palvelupaikoista". Huomasin, että teitittelet anoppiasi, vai koskeeko boikottinne myös appiukkoa, siis molempia miehesi vanhempia?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1061271
Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku94898Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella31804- 66693
- 32635
Karita Tykkä mennyt kihloihin.
Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.93632S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan
S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist16584- 18568
Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa
Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta43533- 10476