Häiriköivä anoppi = it's payback time.

payback2016

Oh, by the way, "anoppi", joka lähettelet miehelleni niitä outoja tekstareita ja soittelet, joihin emme vastaa. Muistat kai sen autokorjaamon jossa olette huoltaneet autonne useamman vuoden, sen jonka omistaa eräs erittäin läheinen sukulaiseni, ja josta olette saaneet alennuksia, Minun ansiostani.

No, kerroin tälle, mitä olette ihan viimeksi tehneet, ja hän sanoi minulle, että alennukset loppuivat tähän ja veloittaa teiltä ihan sen normaalin hinnan kuten muiltakin asiakkailta, tai hiukkasen korkeamman, ihan miten uutisen siitä otat, kun seuraavan kerran tulet sinne käymään.

Eli "anoppini", palaat takaisin aikaan, ennen tämän miniän järkkäämää autodiiliä.

Minulla on muutama muukin asia, josta voin tehdä taustalla asiaa ja ilmoituksia, mutta ripottelen ne tasaisemmin vuoden varrelle.

1

255

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • outoahuttua

      Autokorjaamoita on Suomi täynnä. Anoppisi osaa kyllä äänestää jaloillaan kaikista järkkäämistäsi "palvelupaikoista". Huomasin, että teitittelet anoppiasi, vai koskeeko boikottinne myös appiukkoa, siis molempia miehesi vanhempia?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      106
      1271
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      94
      898
    3. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      31
      804
    4. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      66
      693
    5. 32
      635
    6. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      632
    7. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      16
      584
    8. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      18
      568
    9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

      Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
      Ikävä
      43
      533
    10. Rakennus myynnissä

      Joko se loppuu mehtä hallitus sumilta?
      Suomussalmi
      10
      476
    Aihe