http://www.mtv.fi/uutiset/rikos/artikkeli/kuvat-hyvinkaalla-poliisioperaatio-yksi-otettu-kiinni-torkeasta-pahoinpitelysta/6119074
???
Muuten poliisi on vaitonainen tapahtumista.
???
Muuten poliisi on vaitonainen tapahtumista.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Nyt kannattaa pitää matalaa profiilia sen suhteen! Ihan vaan vinkkinä..
.
Kyseessä oli velan perintä kovimman kaavan kautta. Onneksi pankit toimivat toisin.
Ihan normi vessarimeininkiä.
Paavolakin on ollut pitkään rauhallisempi paikka.
Poliisi on vaitonainen, tarkoittaa siis sitä, että tekijä oli mitä todennäköisimmin Allahin soturi.
Ei ole AP. ssakaan ollut juttua, mutta kyllä sinne kaikkien Reiskojen ja Väiskien tappelut pääsevät otsikoihin. Taitaa olla matut taas vauhdissa.
Taas? Siis mitä mulle on jätetty kertomatta?
Monikulttuurisuus on rikkaus, ei mulla muuta.
Et sillee... http://www.mtv.fi/uutiset/rikos/artikkeli/hyvinkaalla-yritettiin-ampua-kaksi-ja-puukotettiin-kolmatta-31-vuotias-vangittu-tapon-yrityksista/6124058
Aamupostissa ei mitään tietoa kyseisestä jutusta. Mitä hiivattia ne tekee siellä toimituksessa, kun eivät uutisoi. Toi on jo sen asteen juttu, että olisi jo leveämmänkin perse''n luullut nousseen penkistä.
Väkisinmakaajako iski taas?
Nimimerkistä päätellen olet hajulla :) Toivottavasti pysyy pitkään poissa katukuvasta ja onnex ei saannu ketää hengiltä!!!
No nyt näkyy vihdoin juttu Aapon nettisivulla. Onkohan tänään painettu oikein lehteenkin. Ehkä illan ilmaisjakeluun....
Nyt on juttua Aamupostissa, kiitos siitä. Mutta ei ole mukavaa lukea viikon vanhoja uutisia omasta paikallislehdestä, ja vielä tilattuna paperiversiona.
Ja vielä oman paikkakunnan uutisia! Huomattavasti paremmin voisi kirjoitella Hyvinkään asioita.
Missä oli odinit? Jäätelökiskat kiinni, ni eivät jaksa suojella kansaa pahalta.
Oliko riepupäiden hommia?
Joo oli. Kotimaiset ammattilaiset jääny eläkkeelle. Ei kuulemma pärjää kilpailussa.
Nyt ei oo lähi-idän tyypeillä mitää tekemistä tän homman kans...Väkisinmakaaja puukotti päihde(ja muuteenkin)vammasta....