Paula Lehtomäki: Isänmaan palvelemiseen kosolti

mahdollisuuksia
http://www.kaleva.fi/uutiset/kotimaa/lehtomaki-isanmaan-palvelemiseen-kosolti-mahdollisuuksia/740888/

Pääministerin valtiosihteeri, pitkäaikainen entinen kansanedustaja ja ex-ministeri Paula Lehtomäki (kesk.) kertoo pohtivansa rauhassa, mitä ulottuvuuksia uusi syntynyt tilanne hänen kohdallaan merkitsee.

– Pohdiskelen rauhassa kaikkia ulottuvuuksia. Ei tässä ole nyt syytä juosta johtopäätöksiin, Lehtomäki kertoo Lännen Medialle.
963
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Nyt rupeaa taas maan asiat menemään enemmän perseelleen, jos Lehtomäestä vaikka ministeri tulee!

1Äänestä
  • "karaokepaula"...?

    1Äänestä

Isänmaan palvelemiseen monta mahdollisuutta? En palvele kenenkään isänmaata ennenkuin kaikki isänmaalliset öyhöttäjäpaskat painuvat itärajan yli itään balalaika perseeseensä työnnettynä. Haistakaa paska kaikki MV-lehden orjat!

Äänestä

Kiilusilmän paluu. ?

1Äänestä

Pilvi Paula teki aikoonaan paskalain, jotta Sipilä sai myytyä jätevedenpuhdistamoja mummon mökkeihin.

1Äänestä
  • Bisness is bisness. Paskalaki-Paulako taas nosteessa? Ei kuunnellut aikoinaan kansaa ollenkaan.

    1Äänestä

Paska-Paula on istuu suomi100 v hallituksessa. Paska-Paula Afrikkaan juhlimaan isänmaataan jonnekin työpajaan. Johan sinne on jo rahoituskin järkätty.

1Äänestä

Eikö Paska-Paulalla ole mitään rotia?
Haja-asutusalueiden jätevesilaki jota hän ajoi vimmaisesti silmät päästä pullistuen on nyttemmin peruutettu suurelta osin.
Eikö sekään herätä minkäänlaisia epäilyksiä edellytyksistä toteuttaa tällaisia päätöksiä?
Eikö?
Pohdiskelisiko sitten vähän erästä Talvivaaraa, jos sattuisi muistamaan sellaisen keissin.
Herättääkö se mitään ajatuksia Paulan päässä?

Jumala varjele Suomea Paula Lehtomäen ja kaltaistensa alkamasta taas "palvelemaan isänmaataan".

1Äänestä

Näillä edustajilla on varmaan monen maan kansalaisuus Suomea ne ei ole edustanu kymmeniin vuosiin.....

1Äänestä

Kommentoi aloitusta


joopsjoops kirjoitti:

mahdollisuuksia
http://www.kaleva.fi/uutiset/kotimaa/lehtomaki-isanmaan-palvelemiseen-kosolti-mahdollisuuksia/740888/

Pääministerin valtiosihteeri, pitkäaikainen entinen kansanedustaja ja ex-ministeri Paula Lehtomäki (kesk.) kertoo pohtivansa rauhassa, mitä ulottuvuuksia uusi syntynyt tilanne hänen kohdallaan merkitsee.

– Pohdiskelen rauhassa kaikkia ulottuvuuksia. Ei tässä ole nyt syytä juosta johtopäätöksiin, Lehtomäki kertoo Lännen Medialle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu