ihanuudesta. Tuossa kolmannessa videossa jossa kotkaparka saa lavasta ja jää asfaltille kitumaan, on sellaista dramatiikkaa, että Ville Niinistöllä lentää spermat seinille.
https://www.youtube.com/watch?v=wfzgIxMEo8g
https://www.youtube.com/watch?v=wfzgIxMEo8g
Vastaukset 7
Vanhimmat
Näistä tapahtumista ollaan hiljaa Suomessa. Että silleen.
Eikä uskota edes sitä, että ihmiset voivat sairastua tuulimyllyjen läheisyydessä.
Toistellaan vain toistelemasta päästyäkin, että tieteellistä näyttöä ei ole, ja siten lyödään luulosairaan leima sairastuneeseen.
Tuulimyllyjen lähistöllä olevat ihmiset perheineen ovat sairastuttuaan joutuneet myymään talojaan, jotka ovat rakentaneet loppuiäkseen.
Ja jotkut tollot luulevat, että ihmiset myyvät unelmiensa kodin ihan huvikseen.
Onkohan se tarttuvaa ihmisestä toiseen kun kuulemma koko perhe sairastuu.
Lienee nosebo.
mitenkähän nuo kamerat ovat olleet noin valmiina ikäänkuin odottamassa poksahdusta...hmmmmm
Mafia innostui sijoittamaan tuulivoimaan - selitys liittyy EU:hun
Anteliaat EU-tuet ja löyhä valvonta mahdollistavat sen, että Italian mafia käyttää uusiutuvaa energiaa innokkaasti muun muassa rahanpesuun. Tämä selviää Europolin raportista, jonka mukaan erityisesti tuulivoiman suosio mafian keskuudessa on kasvanut.
Viime vuonna poliisi takavarikoi 350 miljoonan euron edestä etuja yhdeltä Euroopan suurimmalta tuulipuistolta. Etelä-Italiassa sijaitseva puisto oli yhdistetty Calabrian N’drangheta -mafiaan.
Juoni toimii monella tasolla, Daily Mailin haastattelemat tarkkailijat kertovat. Mafia on muun muassa soluttautunut virastoihin ja uhkailee maanomistajia.
Asiantuntijan mukaan mafia ei ole kiinnostunut tuulivoima-alasta sinänsä, vaan siitä, kuinka se mahdollistaa huijaamisen. Mafian on tiedetty sekaantuneen moniin muihin julkisia tukia hyödyntäviin operaatioihin 1800-luvulta asti.
Hieno yritys taas persuilta yrittää kiivetä takaisin vaaleissa. ei toimi kun raiskaaja ja alkoholisti puhuu läpi päänsä.
Lavat voisi suojata samaan tapaan kuin kotituulettimessakin niin linnut eivät lentäisi lapoihin. heh heh. Joka tapauksessa todella dramaattista.