pommituksissa loukkaantuvista ja kuolevista lapsista.
Kuitenkaan uutis-filmeissä ei tunnuta samaa kuvaan saatavan kuin max. kolme jonkin verran vertavuotavaa lasta, ja ympärillään kymmenkunta aikuista.
Todellakin sikamaista propagandaa ja kirjot soittavat kyllä nyt kelloja, kun on vuosikausia tapettu Irakissa, Jemenissä ja herra ties missä naisia ja lapsia.
Hyi vittu, millaista toimintaa kirkolta !!
Helvetillinen itku ja pasku Alepposta ja tietysti
15
63
Vastaukset
- mitähänyle
Nyt alkanut tosimurhat Mosulissa?
- VarsinKirkollista
Eipä kilistellä kelloja eikä itketä sivullisia siellä. Kuolevat sentään länsimaisista aseista, ja sehän on kunnia !
- OksettavaaSakkia
Tekopyhyyttä näiden länsitappajien suojelijoilta.
- KoulujenPommittajat
Kaalimaan trollit raivoavat, ettei kolme veristä lasta kulloisessakin kuvassa ole vielä mitään....
Millainen briefi seuraavaksi jaetaan trollitehtaan orjille?- PäätteleItse
Kysehän oli "meteliin" nähden, siis millaista rummustusta on media pitänyt, nimenomaan Aleppon "lapsiuhreista", naisiahan ei edes vahingoittumattomana ole sopinut noihin propagandakuviin. Aleppossa vain "syyttömät miehet ja lapset" keskenään ovat hirvittävien venäläisten ja heidän tukemiensa Syyrian hallituksen joukkojen terrorin alaisena. Tosin Aleppo on teroristien ja kapinallisten hallussa oleva kaupunki, joita länsi tukee.
Onhan tuo valitettavaa, mutta tosiaan lännen tukemien terroristien, kapinallisten piiloituminen siviilien sekaan, aiheuttaa ongelmia. Tuosta ei myöskään koskaan tule loppua, jos ei vaan edetä ja poisteta niitä ongelmia. Valitettavasti tulee mittatappioitakin, mutta niin tulee mm. Mosulissa lännen tukemien joukkojen asestuksestakin.
Arabi- ja muista sotaa käyvistä maista, tulisi kaikkien ulkolaisten poistua, siis myös joukkojen, ja sulkea rajat niin pitkäksi aikaa, kunnes sotivat ovat sopineet asiat ja lopettaneet sotimisen. Sen jälkeen rajat voidaan avata ja liikenne sallia maahan ja sieltä pois.
- Kellotkumisevatjo
Kaalimaan johto hermostui Syyrian kansanmurhaa koskevista dokumenteista ja niiden tuottamista reaktioista. Trollit on komenettu töihinsä kepupalstaa myöten. Ovatko kansanmurhan puolustelijat pelkästään kaalimaan trolleja vai myös täkäläisiä hyödyllisiä idiootteja?
- OletHyödytönIdiootti
OikeistoSosDemin, tuon mulkun multinikin rekkamaton nikki jolla häiriköinti jatkuu, kun rekattu sai turpaansa niin että tukka lähti.
OletHyödytönIdiootti kirjoitti:
OikeistoSosDemin, tuon mulkun multinikin rekkamaton nikki jolla häiriköinti jatkuu, kun rekattu sai turpaansa niin että tukka lähti.
Ei sinne päinkään Putinin Trolli.
- OutoaSohellusta
OikeistoSosDem kirjoitti:
Ei sinne päinkään Putinin Trolli.
No et sinä kyllä Putinin trolliltakaan vaikuta, tai sitten vaan olet helvetin huono sellainen, mutta huono olet Natotrollinakin.
- kepujaviedään
OikeistoSosDem kirjoitti:
Molempia. Jostain syystä Ryssän Trollit viihtyvät Kepupalstalla.
Kaalimaa arvioi kepulistien olevan erityisen altiita - ellei jo ennestään kypsiä - valehtelun ja uhkailun kohteita.
- hjgfjhk
OutoaSohellusta kirjoitti:
No et sinä kyllä Putinin trolliltakaan vaikuta, tai sitten vaan olet helvetin huono sellainen, mutta huono olet Natotrollinakin.
Se on huono kaikessa, eli sen täytyy olla kepulainen.
- hirrrrrr
Meikattuja kakaroita ja Yle ja HS runkkaavat noiden musluhuijareiden pillin mukaan. Todella hävettävää. Obama kaiken valheen takana. Hän on imeliä lässyttävä hirviö,
- ennustelua
Obama oli kiltti Clintoniin verrattuna.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ajattelen sinua nyt
Ajattelen sinua hyvin todennäköisesti myös huomenna. Sitten voi mennä viikko, että ajattelen sinua vain iltaisin ja aamu755814Vaistoan ettei sulla kaikki hyvin
Odotatko että se loppuu kokonaan ja avaat vasta linjan. Niin monen asian pitäisi muuttua että menisi loppu elämä kivasti274917Yritys Kannus
Mää vaan ihmettelen, julkijuopottelua. Eikö tosiaan oo parempaa hommaa, koittas saada oikeasti jotain aikaiseksi. Hävett193034- 1792437
Työkyvyttömienkin on jatkossa haettava työtä
Riikalla ja Petterillä on hyviä uutisia Suomen työttömille: ”Toimeentulotuen uudistus velvoittaa työttömäksi ilmoittaut1912117- 172076
- 1031511
Elokapinan mielenosoitussarja alkaa
Varma kesän merkki on, kun planeetastamme huolestuneet ihmiset alkavat pitää tilaisuuksia muistuttaakseen ihmisiä siitä,3121298- 691208
Harmi, se on
Mutta mä tulkitsen asian sitten niin. Olen yrittänyt, oman osani tehnyt, ja saa olla mun puolesta nyt loppuun käsitelty171176