jihadistiyhteyksistä syytetty jätti demarit. Iltasanomat.
Rami Adham lelujenkuljettaja Syyriaan
19
80
Vastaukset
- keps
Näillä tyypeillä on aina joku koira jossakin haudattuna, luotto 0,5%
- NatzimaRasistmayer
Kah, mikäs kumma niille demareille nyt tuli kun ei enää edes Kalevala-vertauksia oteta kehiin matujaan puolustamaan..?
Eduskunnan afgaaninen NatsiRasisti herätys nyt sieltä multiploitumisen keskeltä!?! - HESAN.DEPULIÄMMÄ
Hesalaisilla DEPULIÄMMILLÄ surun päivä.
- demarienvihollno1
..onko hän varastanut rahoja joita tarkoitettu lapsille? onko niitä annettu terrorijärjestöille?
Kun ensiksi kuulin tästä hyvästä miehestä ,ihmettelin, että kuinka voi olla muslimi joka tuntee vastuutaan ja auttaa jopa lapsia!?
No niin, valettahan se oli, tietysti...- Parasitoidimatut
Pääsi kätevästi moikkailemaan kavereitaan tuon "lelusalakuljetuksen" avulla...
Ei kait siinä mitään sen kummempaa ollut.
Saattoihan se jokin viestinviejäkin olla eli ns. "kuriiri", mutta sitähän ei hevillä sitten kansalle kerrotakkaan...
Antaa helvetinkellojen soida vaan taustalla:
https://www.youtube.com/watch?v=qFJFonWfBBM
No missä viipyy se Antti Rinteen irti sanoutuminen näistä terroristeistä kansa odottaa.
Että silleen.- ewffweefw
Turha odotella
Lokakuun alussa Sdp:hen liittynyt suomensyyrialainen Rami Adham ilmoitti maanantaina Facebookissa eronneensa Sdp:stä.
Sdp:n puheenjohtaja Antti Rinne ei suoraan kommentoi sitä, miten Adhamin tapaus on vaikuttanut Sdp:n maineeseen.
– Totean vain, että Sdp:n osalta asia on loppuun käsitelty, Rinne kommentoi Lännen Medialle.
Rinteen mukaan Adhamin tapaus ei vaikuta Sdp:n tapaan suhtautua uusiin jäseniin. - liimahousut
Ei täällä kukaan eroa, ei Antti Rinne eikä kukaan muukaan, vaikka olisi millaisesta paskasta kyse. Istuvat tiukasti leveillä persuksillaan ja jäkättävät kuin pahat akat.
- DEPULIÄMMÄPUOLUE
Antti Rinteellä ei oo piliä. Siksi hiljaa.
Demareitten oma isis-siipi taisi saada odottamattoman unelman.
Kysymys kuuluu kuka tästä rikastui?
Olisiko kokomustien puisto-osastolla käyttöä tälle hyväntekijälle?
- montussa.on.tilaa
Eniten kyllä ihmetty tuomiojan kommentti suomennettuna selkokielelle, ettei tiedä musulmaaneista mitään. Silti nämä demaripäättäjät ovat näitä suomeen tuomassa ja rakentamassa suurmoskeijoita. Ihan käsittämätöntä tavallisten ihmisten kusetusta. Se että otatte asiosita selvää, kuuluu teidän työhönne, ei rahan kahmiminen maahanmuutosta.
Jos nämä jotain tietäisivät ja ennenkaikkea uskaltaisivat toimia oman maan ja kansan etujen mukaisesti, joiden perusteella heille on valtuutuus suotu, olisi tämä ihmiskauppa lopetettu jo alkuunsa.
Mutta kun vahingot eivät kolahda omaan nilkkaan, ei asialla ole niin väliäkään, ne on joka tapauksessa muut joilla se tietämättömyys ja välinpitämättömyys maksatetaan.
Kun maksajat loppuvat tai on imetty lopullisesti kuiviin, jää toki omille panama-tileille yllinkyllin varoja, joilla voi vaihtaa vaikka maisemaa, ei tarvitse jäädä köyhiä katselemaan.
- Lelujuttu
Oli viestinviejä ja suomalaisten värväri Syyriaan. Lelut vain peitejuttu. Mites nyt YLE ja muut vasurimediat? Missä kommentit.
- OlikoMyösYleMukanaOliko
Suvakkihuoramedia yritti viellä kaiken lisäksi luoda kyseiselle "värvärille" kansallisromanttista suojakaapua touhuissaan toimintaansa lehtijutuin ylistämällä, sairasta.
- EROON.TAVJA.YLE-VEROSTA
DEPULIÄMMÄT kovin kostumatta. Ei kai kukaan koskaan kuvittellutkaan, että tavjalainen pölypillu kostuisi.
- EROON.DEPULIÄMMMÄYLESTÄ
Onko SDP taas kerran YLE-VEROgallupin myötä suurin puolue niin kuin oli lupamaksuaikana 10 vuotta 2 viikkoa ennen 2003 eduskuntavaaleja kun PASKAOJA nimitti juuri VERORAHOILLA rakennetun Ulkopoliittisen Instituutin johtajaksi kaverinsa, joka sitten palkitsi kuukauden kuluttua "tieto-finlandia" palkinnolla.
Mutta mehän elämme maailman parhaimmassa ja tasa-arvoisimmassa maassa, jossa ei ole lainkaan korruptiota.
YLE-VERO kuuluu kaikille, varsinkin DEPULIÄMMILLE. - DEPULIÄMMÄPUOLUE
Rinne kommentoi LÄNNEN MEDIAAN!
Kyllä TYÖMIESTÄ nyt naurattaa. - ApropoooSDP
Kauan se kerkis Jihadille pommeja rahottaankin saatanan kyrvän syylä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi675927Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3495749Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934731Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y122235Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva182048Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu521952Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont431870Martina vuokraa yksiötä
Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.2511211Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan2031114Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!
Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka641061