Korteni kekoon tuon.

paskaanoppi

Monet asiat anopissa ärsyttävät. En edes voi käyttää omistusmuotoa substantiivissa hänestä puhuessani. Eli hän on anoppi, ei anoppini kirjoituksessani.

Kun menen hänen luokseen hänen poikansa kanssa hän ei ikinä, ikinä tervehdi minua. Minä aina olen yrittänyt, kun kuitenkin kylään olen mennyt. Nyt on sekin jäänyt, en tervehdi enää.

Kaiken olen väärin tehnyt elämäni aikana. Kuulin muilta hänen sukulaisiltaan kuinka hän minua haukkui ja arvosteli ja sanoi kuinka en ikinä mitään saa aikaiseksi enkä mitään tule tekemään.

Hän on selittänyt koko elämäni ajan, sen ajan, jonka hänen kanssaan olen viettänyt, kuinka olen lihava nainen. Painoin alle 60kg ja olin lihava nainen, olen kuitenkin 167cm pitkä. Hän painoi enemmän, sanoi silloin että lihava ei ole hän vaan minä. En osannut reagoida siihen mitenkään, kävelin vain pois.

Hän aina juoksee poikansa luokse, minun ohitseni. Ikinä en halunnut asettua mitenkään hänen tielleen tai olla mitenkään rasitteeksi, mutta sekin yritys epäonnistui.

Hän on paha ihminen. Täytti juuri 70 vuotta, ja itse vain mietin minkä verran lähempänä hautaa hän on. Se tuntuu minusta väärältä, että ihmiset hänen ympärillään kuvittelevat, että hän on hyvä ihminen.

Kunhan purin tänne omia mietteitäni. Asioita olisi monia, mutta tuo tervehtiminen on totaalista ...ignooraamista.

1

211

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Miiiniä

      Älä huoli, ei minunkaan kanssa kommunikoida. Heti kyllä sanotaan mitäs sinulle kuuluu mutta ei sitten muuta. Monesti olen koittanut keskustelua aloittaa, mutta puhuvat vaan siitä monelta joku meni nukkumaan. Tykkään jutella pikkasen syvällisemmistä aiheista. Enpä muutenkaa koe olevani tervetullut, en anoppilaan en kälyille.
      Aikansa vei mut olen opetellut olemaan välittämättä. Ei minua edes kutsuta enää käymään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      251
      2888
    2. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      5
      1620
    3. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      2
      1315
    4. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      101
      1174
    5. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      123
      1151
    6. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      70
      1039
    7. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      58
      1025
    8. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      1022
    9. Upotuskaste on raamatullisin kaste

      Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.
      Kaste
      717
      937
    10. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      135
      912
    Aihe