Korteni kekoon tuon.

paskaanoppi

Monet asiat anopissa ärsyttävät. En edes voi käyttää omistusmuotoa substantiivissa hänestä puhuessani. Eli hän on anoppi, ei anoppini kirjoituksessani.

Kun menen hänen luokseen hänen poikansa kanssa hän ei ikinä, ikinä tervehdi minua. Minä aina olen yrittänyt, kun kuitenkin kylään olen mennyt. Nyt on sekin jäänyt, en tervehdi enää.

Kaiken olen väärin tehnyt elämäni aikana. Kuulin muilta hänen sukulaisiltaan kuinka hän minua haukkui ja arvosteli ja sanoi kuinka en ikinä mitään saa aikaiseksi enkä mitään tule tekemään.

Hän on selittänyt koko elämäni ajan, sen ajan, jonka hänen kanssaan olen viettänyt, kuinka olen lihava nainen. Painoin alle 60kg ja olin lihava nainen, olen kuitenkin 167cm pitkä. Hän painoi enemmän, sanoi silloin että lihava ei ole hän vaan minä. En osannut reagoida siihen mitenkään, kävelin vain pois.

Hän aina juoksee poikansa luokse, minun ohitseni. Ikinä en halunnut asettua mitenkään hänen tielleen tai olla mitenkään rasitteeksi, mutta sekin yritys epäonnistui.

Hän on paha ihminen. Täytti juuri 70 vuotta, ja itse vain mietin minkä verran lähempänä hautaa hän on. Se tuntuu minusta väärältä, että ihmiset hänen ympärillään kuvittelevat, että hän on hyvä ihminen.

Kunhan purin tänne omia mietteitäni. Asioita olisi monia, mutta tuo tervehtiminen on totaalista ...ignooraamista.

1

183

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Miiiniä

      Älä huoli, ei minunkaan kanssa kommunikoida. Heti kyllä sanotaan mitäs sinulle kuuluu mutta ei sitten muuta. Monesti olen koittanut keskustelua aloittaa, mutta puhuvat vaan siitä monelta joku meni nukkumaan. Tykkään jutella pikkasen syvällisemmistä aiheista. Enpä muutenkaa koe olevani tervetullut, en anoppilaan en kälyille.
      Aikansa vei mut olen opetellut olemaan välittämättä. Ei minua edes kutsuta enää käymään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen VigeIius noIasi taas itsensä

      Kun uhriutui vuonna 2024 (siis persujen "vahtivuorolla") Tampereella aloittaneen perheryhmäkodin toiminnasta. ”Leviää k
      Maailman menoa
      124
      3036
    2. Persut ei kestä heidän johtajistaan tehtyä huumoria

      Laajalti tiedostettu tosiasia on, että autoritaariset johtajat ja erinäiset diktaattorit eivät kestä heidän kustannuksel
      Maailman menoa
      69
      2155
    3. Kuka omistaa entisen Veljeskodin?

      Kenellä on varaa pitää hiljattain remontoitua rakennusta tyhjillään? Tehdäänkö siitä Suomen kallein kirpputori vai mikä
      Ähtäri
      10
      2097
    4. Vasemmistoliitto peruisi sosiaaliturvan heikennykset

      He palauttaisivat työttömyysturvan ja asumstuen suojaosat, eli saisi jälleen tienata 300 euroa kuukaudessa ilman tukien
      Maailman menoa
      67
      1833
    5. Jos voisit kysyä

      Kaivatultasi vielä yhden kysymyksen, mikä se olisi? Aloitan: Mitä sinä halusit minusta?
      Ikävä
      155
      1652
    6. Oli kiva nähdä sut

      vaikkakin kaukaa ja nopeasti. Tiedän kyllä tasan tarkkaan missä mennään, joten anteeksi jos pilasin päiväsi, ei ollut mi
      Suhteet
      24
      1476
    7. Pesäpallo rulettaa

      Hehkutin täällä aikaisemmin Mansen naisten joukkueen Suomen mestaruutta. Jostain kumman syystä kirjoitustani ei enää löy
      Tampere
      3
      1063
    8. Lamppu syttyi

      Tiedätkö mitä mies, olen aivan yhtä rakastunut suhun. Kyllä. Koita jaksaa eiköhän me kohta nähdä ❤️
      Ikävä
      75
      1055
    9. Välillä kyllä naurattaakin tämä kahden aikuisen meininki

      Se nyt on aivan selvä asia että kumpikin on päälakeensa myöten rakastunut, ja sinä se olet koko ajan ollutkin. 😘
      Ikävä
      67
      1018
    10. Jos voisit palata yhteen risteykseen

      ..mikä se elämässäsi olisi?
      Ikävä
      80
      1011
    Aihe