(Jatkoa edelliseen pitkään keskusteluketjuun!)
Aihe on mielenkiintoinen ja aina ajankohtainen! Aloituksessa minua vain häiritsi se nuoren naisen narraaminen ja hyväksikäyttö!
Nuori nainen=nostaa vanhenevan miehen miehen itsetuntoa?
Salasuhteen päättyminen-miehen näkökulma 2
5
246
Vastaukset
- Surullinensydän
Sen osaa vanhemmat miehet :( Salamieheni jäi hiljattain kiinni suhteestaan vaimolleen. Vaimon kanssa nyt jatkaa, kun ei rohkeus riitä muuhun. Vaikea (=mahdoton) tunnustaa, että voisi olla tunteita toiseen naiseen, nuorempaan. Kyse oli vuosien mittaisesta suhteesta.
- pahoillanipuolestasi
Olen niin pahoillani puolestasi. Sinun mielestäsi kyse on rohkeudesta, miehellä ei riitä rohkeutta erota ja olla kanssasi. Ei kyse ole rohkeudesta. Ei kyse ole myöskään rakkaudesta, jota sinulle on vannottu. Tunteita hänellä on moniin kaltaisiisi, nuorempaan ja vanhempaan. kuvittelet, että ikä, siis nuoruutesi, olisi jotenkin ratkaisevaa, ei sekään ole. Syytät häntä osaamisesta, olitko itse täysin osaton ja seisoit tumput suorana silmät kiinni, etkä milläänlailla rohkaissut häntä toimissaan?
Vuosia olet siis odottanut palkintoa? Vuosia kivenä kengässä ja aidan raossa tirkistelemässä, mutta silti et voi koskaan tietää, mikä heitä pitää yhdessä. Olen siis äärettömän pahoillani puolestasi, jos sinulle on kerrottu vuosien ajan jotakin tarinaa, johon olet ilmeisesti uskonut, se on kova koulu, kun elämässä pettyy. Älä tuhlaa enää aikaasi ja ajatuksiasi, jos olet nuori, vaan ota tästä se oppi, joka on tarjolla ja jatka eteenpäin kohti seikkailuja vapaiden miesten kanssa. - SitäpäSitä
Ehkä niitä tunteita kuitenkin oli enemmän sitä vaimoa kohtaan. Ei se uskalluksesta ole kiinni. Mies vain päätti, että vaimo on tärkeämpi. Älä usko kaikkiin valheisiin joita mies vaimostaan on kertonut.
- kynnysmattooot
ei nosta vain vanha kikkeli ostaa lisää seksiä tyhmä huoralta
- 123haapa
mieheni jäi kiinni salasuhteesta .Oli kuulemma mielen häiriö. oli kuulemma unohtanut kokosuhteen, luulen että hänellä ei ole omaa tuntoa lainkaan. Tahtoisi jatkaa kuulemma kanssani , tuntuu aika utopistiselta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 585070
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai544582Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1224509Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san2961727- 901394
- 791344
- 2281308
- 3061025
- 199940
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.50840