Salasuhteen päättyminen-miehen näkökulma 2

syystuulenviesti

(Jatkoa edelliseen pitkään keskusteluketjuun!)

Aihe on mielenkiintoinen ja aina ajankohtainen! Aloituksessa minua vain häiritsi se nuoren naisen narraaminen ja hyväksikäyttö!
Nuori nainen=nostaa vanhenevan miehen miehen itsetuntoa?

5

233

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Surullinensydän

      Sen osaa vanhemmat miehet :( Salamieheni jäi hiljattain kiinni suhteestaan vaimolleen. Vaimon kanssa nyt jatkaa, kun ei rohkeus riitä muuhun. Vaikea (=mahdoton) tunnustaa, että voisi olla tunteita toiseen naiseen, nuorempaan. Kyse oli vuosien mittaisesta suhteesta.

      • pahoillanipuolestasi

        Olen niin pahoillani puolestasi. Sinun mielestäsi kyse on rohkeudesta, miehellä ei riitä rohkeutta erota ja olla kanssasi. Ei kyse ole rohkeudesta. Ei kyse ole myöskään rakkaudesta, jota sinulle on vannottu. Tunteita hänellä on moniin kaltaisiisi, nuorempaan ja vanhempaan. kuvittelet, että ikä, siis nuoruutesi, olisi jotenkin ratkaisevaa, ei sekään ole. Syytät häntä osaamisesta, olitko itse täysin osaton ja seisoit tumput suorana silmät kiinni, etkä milläänlailla rohkaissut häntä toimissaan?

        Vuosia olet siis odottanut palkintoa? Vuosia kivenä kengässä ja aidan raossa tirkistelemässä, mutta silti et voi koskaan tietää, mikä heitä pitää yhdessä. Olen siis äärettömän pahoillani puolestasi, jos sinulle on kerrottu vuosien ajan jotakin tarinaa, johon olet ilmeisesti uskonut, se on kova koulu, kun elämässä pettyy. Älä tuhlaa enää aikaasi ja ajatuksiasi, jos olet nuori, vaan ota tästä se oppi, joka on tarjolla ja jatka eteenpäin kohti seikkailuja vapaiden miesten kanssa.


      • SitäpäSitä

        Ehkä niitä tunteita kuitenkin oli enemmän sitä vaimoa kohtaan. Ei se uskalluksesta ole kiinni. Mies vain päätti, että vaimo on tärkeämpi. Älä usko kaikkiin valheisiin joita mies vaimostaan on kertonut.


    • kynnysmattooot

      ei nosta vain vanha kikkeli ostaa lisää seksiä tyhmä huoralta

    • 123haapa

      mieheni jäi kiinni salasuhteesta .Oli kuulemma mielen häiriö. oli kuulemma unohtanut kokosuhteen, luulen että hänellä ei ole omaa tuntoa lainkaan. Tahtoisi jatkaa kuulemma kanssani , tuntuu aika utopistiselta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      62
      4529
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      163
      3468
    3. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      58
      2787
    4. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      143
      2716
    5. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      49
      2654
    6. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      24
      1913
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      24
      1781
    8. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      30
      1646
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      174
      1620
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      42
      1322
    Aihe