Ostin tänään reinot

Aika mukavan tuntuiset, oletteko testanneet?
9114
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

En ole kokeillut mutta voisin kokeilla jos joku pystyy vakuuttamaan että ne varmasti jo on epämuodikkaat. Eikä ainakaan mitään hipsterijalkineita.

Ps. Aisuri-Timppa näköjään käyttää reinoja.

Äänestä
  • Aloittaja

    Muodista en osaa sanoa, kun en ole ollenkaan muotitietoinen

    Äänestä

On mulla reiskat olleet jo vuosia käytössä. Ne on mukavat, niillä voi vaikka piipahtaa postilaatikolla. Kari Tapiokin kävi kapakassa reiskat jalassa, mutta se nyt oli niin kännissä että ihme kun ei sukat jalassa mennyt. Tai paljain jaloin.

Äänestä
  • Aloittaja

    Minäkin varmaan piipahdan postilaatikolla, vaikka käyttöohjeissa ei suositeltukaan ulkokäyttöä

    Äänestä

Voihan ne olla mukavat mutta itse pitänyt vähän turhan hypetettyinä kun eikös ne ole aika hankalat kun ei saa heittämällä jalkaan? Minusta paljon parempi villasukat sandaalit -yhdistelmä. Siis tämäntyyppiset ilman takalenkkiä, mulla käytössä melko samannäköiset paitsi mustat pohjatkin:

http://www.piateekki.fi/139-large_default/birkenstock-arizona-sandaalit.jpg

Äänestä
  • Aloittaja

    Onhan ne varmaan huonoselkäisille, ja muille taipumattomille vähän hankalat

    Äänestä

Minpä veikkaan että Reinojen aktiivikäyttäjissä on keskimäärin enemmän huonoselkäisiä kuin ei-aktiiveissa :D Ei kun tosissaan en ymmärrä ideaa kun jos minä haluan helposti kengän jalkaan niin sitten vain astun sandaaleihin ja sitten jos haluan enemmän kuin jonkun roskapussin viennin verran ulkoilla laitan sitten "oikeat" kengät. Nuo Reinothan on vaaralliset kun tuskin niissä mitään kunnon pitopohjaa on niin niillä on varmaan papparaiset ottaneet enemmän kumoja kuin mikkään muilla yhteensä, myyntikieltoon ne pitäisi laittaa.

Äänestä
  • Maha edessä? Ylipainoisille oikeat kengät jalkaan. :D

    Äänestä

Kiveksiäni kiinnostaa, tahdotko rapsuttaa niitä?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


old_profile_91559 kirjoitti:

Aika mukavan tuntuiset, oletteko testanneet?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu