T-yökkäri näyttää varanneen haastisajan, joten kertokaapa hyviä vinkkejä, miten varmimmin välttää kaikki höpökurssit ja pajapuuhastelut. "Mee pummi töihin" ei kelpaa.
Vastaukset 4
- dsfgfghjgj
Mieti itsellesi vapaaehtoistyö, josta on hyötyä lähiympäristöllesi, joka ei korvaa jonkun yrittäjän tai palkansaajan työtä, ja jota teet mielelläsi. Voi olla, että suostuvat siihen, voi olla, että ei. Jotainhan sitä haluaa tehdä yhteiseksi hyväksi, kunhan työkkäri ei sitten määrittele yrittäjäksi ja lakkauta tukeasi. Tuota vapaaehtoistyötä voisi kai tehdä jonkun puljun kautta, jotta he voivat 'tarkkailla' sinua ja tietää, missä olet milloinkin ja mitä teet. Omatoimista tekemistä tässä hirmuyhteiskunnassa yritetään kitkeä pois. Samoin talkootyötä ja naapuriapua.
Minulle on toiminut. En tiedä, olenko epähuomiossa jäänyt vaille kyykytystä viime vuosina, mutta olen iloinen siitä. Kunpa olisin heti työkkäriin astuessani tiennyt puoletkaan siitä, mitä nyt kantapään kautta tiedän.Ei huono ajatus. Valitettavasti vapaaehtoistyöt täällä pikkupaikkakunnalla näyttävät olevan jotain seurakuntajuttuja (en kuulu kirkkoon) tai eivät muuten oikein toimi.
- Luikurix
Asenteen tarkistus olisi paikallaan. Kannattaisi myös kuunnella, mitä tarjotaan. Se, että pyrit välttelemään kaikesta sinulle tarjotuista asioista, kertoo varmasti osittain myös senkin, mikset ole työllistynyt. Vai olisiko niin, ettet ole töitä hakenutkaan?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 142804
Totta on asia. Jeffrey Cohen on jättänyt Sofian.
Vaimon viesti on paljastanut totuuden.2761226Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r1671148- 84980
- 87863
- 63828
- 72775
Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?24765Mies, kumman ottaisit mieluummin
176 cm vai 154 cm naisen, jos molemmat muuten yhtä viehättäviä? Mikä on oma pituutesi?143733Kuinkahan monen
Naisen puolisoa olet nainen vikitellyt ja eron aiheuttanut? Toivottavasti karma on ku*sut muroihisi useamman kuin kerran69731Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?142701- 47680
- 57656
Kerro mies tarinasi
Miksi kaikki meni niinkuin meni? Haluaisin vieläkin ymmärtää. Tuskin saan vastausta häneltä, koska etsin aavikolta juuri39649Anteeksi mies
En jaksa tätä…, en halua, että sinulla on paha mieli tämän takia. Viestiä Sinulle.47644Pettymys TTK-parketilla! Anna Hanski tippui - Sami-opelta erikoinen heitto: "Nyt sä pääset..."
Toisena parina Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta tippuivat Anna Hanski ja Sami Helenius. Pettymys oli käsinkosketeltava y25643Tekisi mieli vetäistä kunnon jurrit sinun kanssasi
Ja keskustella asiat, ei tästä tule hevonvttua.46624Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32618- 40574
- 55558