Onko mahdollista että jokin KOrkeampi Voima?

MurphinLaki

Säätelisi näitä juttuja , että kuka pääsee parisuhteeseen/tai jää sinkuksi? Jokainen meistä tietää,että on olemassa ihmisiä,jotka tuntuvat ikään kuin ajautuvan jonkinlaisen automaattisen Voiman ohjaamana aina suhteeseen..tai P1llun päälle..
Aina ei vastauksena tähän ajautumiseen ole komeus/rahat..jne. Jos on, monet sinkut taistelevat kohtaloaan vastaan juopoksi/narkomaaniksi/itsemurhaan asti. Viikonlopusta ja vuodesta toiseen he kulkevat etsien,etsien ja etsien.. Jokaiselta reissulta he palaavta yksin kotiinsa..Urhoollisesti he taistelevat sinkkuuttaan vastaan..He TODELLA taistelevat..he yrittävät yrittävät ja yrittävät.. Mutta naiset ikään kuin jonkin Voiman ohjaamana ajautuvat heistä poispäin.. Sitten näyttäisi olevan näitä,jotka ovat luodut tähän Parisuhteen Onneen..parisuhde ikään kuin vain ajautuu heidän eteensä..he voivat jättää naisia tuosta vain ja kohta on jo uusi tulossa.. Heiltä on luultavammin tullut sanonta myös Vantaa-hotellista josta kuulemma ei päääsen ilman naista kuin piipun kautta..Mutta kun Sinkkuuteen Säädetty menee sinne, häbn levittelee hämmästyneenä käsiään..

Onko siis olemassa jokin Mystinen Voima X?? joka ei päätöksistään luovu.. Sinkuksi Säädetty saa taistella itsensä juopoksi/narkiksi/itsemurhakandiksi..jne..TAI sitten alistua NÖYRÄSTI kohtaloonsa ja ottaa vastaan mukisematta Sinkun osa..

5

59

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 23333

      On. Mutta elä huoli kuka lienetkin sillä asiat on kääntynyt pari vuotta sitten päälaelleen.

    • VaikeitaYhtälöitä

      No uskon kohtaloon. Mutta mutta. Joku juuri ylilaudalla kyseli miksi hyville ihmiselle tapahtuu paljon pahaa ja monet kusipäät vaan porskuttaa. Mutta ei näissä' mitään logiikkaa olekaan. Koska mikään jumala ei tiedä oletko hyvä vai paha ihminen.

      • trespassing

        Ehkäpä se heille tapahtuva paha palveli jotain suurempaa tarkoitusperää...


    • Varmaan se on sitten se kiimavittu.

    • Jumala rankaisee minua ikisinkkuudella siitä, että olen ateisti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      135
      1432
    2. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      110
      1193
    3. Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?

      Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede
      Kuhmo
      26
      1023
    4. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      89
      974
    5. Tuleeko Martinasta rouva Muhis

      Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      313
      871
    6. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      99
      823
    7. Miten näytät / näytit ihastumisesi hänelle?

      Toimiko, miten hän vastasi? vinkki5
      Ikävä
      38
      712
    8. Ei enää kauaa rakkaani

      Ensin minun pitää saatella narsistit oikeuden eteen ❤️
      Ikävä
      109
      666
    9. Oletko miettinyt sitä

      Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.
      Ikävä
      56
      658
    10. Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.

      Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet
      Suomussalmi
      144
      644
    Aihe